Romatizma Ağrıları Organlarda Kalıcı Hasara Yol Açabilir

Kişinin yaşam kalitesini ciddi anlamda azaltan ve dayanılmaz ağrılara sebebiyet veren romatizma ağrıları tedavi edilmezse, iç organlarda kalıcı hasarlara yol açabilir.

Romatizma Ağrıları Organlarda Kalıcı Hasara Yol Açabilir
Hemen hemen her yaş grubunda görülmekte olan, kişinin dayanılmaz ağrılarla karşı karşıya kalmasına sebep olan bu problem, yaşam kalitesini düşüren en etkili sorunlar arasında yer almakta. Özellikle de fazla kilo problemi olan kişilerde çok şiddetli ağrılara yol açan bu durum, şişlik, sıcaklık ve ağrı ile kendisini gösterir. Romatizmal ağrıların tedavi edilmemesi halinde insanlarımızın uzun vadede çok önemli sağlık problemleri yaşamak zorunda kalabileceği Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Deneği Başkanı Prof. Dr.  Hatice Bodur tarafından vurgulandı.

Erken Teşhis Büyük Öneme Sahip

Romatizma ağrılarının tedavi edilmesinde erken teşhis olanağının hayat kurtarıcı özellik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Hatice Bodur, hastalığın zamanında ve etkin bir şekilde tedavi edilmemesi halinde organlarda kalıcı hasarlar meydana gelebileceği belirtildi. Artık bu problemin tam anlamıyla kontrol alınmasının kolay olduğuna da dikkat çekildi. Gelişen teknolojiyle birlikte sağlık anlamında elde edilen başarılar sayesinde insanlarımız daha kaliteli bir yaşam sürmekte.

O Uygulamalarla Romatizma Ağrıları Riskini Azaltabilirsiniz

Düzenli bir şekilde egzersiz yapanlarımızın romatizma ağrılarıyla karşı karşıya gelme ihtimalinin daha da az olduğuna dikkat çekildi. Aynı zamanda hastalıklarla karşılaşabilme  ihtimalini bir hayli artıran stres probleminin meydana getirebileceği problemler arasında romatizma ağrılarının da yer almakta olduğuna değinildi.

Bu hastalığın uzun vadede sebebiyet verebileceği problemler arasında cilt, göz, akciğer, kalp ve böbrek gibi hayati önem taşıyan iç organların olduğuna dikken çeken Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Deneği Başkanı Prof. Dr. Hatice Bodur, konunun önemine dikkat çekti. Bu sorunun meydana gelmesine işaret olan durumlarla karşılaşmakta olanların en yakın zamanda alanında uzmanlarla bir araya gelmesinin hayati öneme sahip olduğuna değinildi. Bununla birlikte özellikle de erkeklerimizde bu problemin görülme ihtimalinin kadınlarımıza göre daha da yüksek olduğu belirtilmekte. 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:50

YORUM EKLE