Ruhsatsız hastanede kürtaj olan kadın ölümden döndü

İstanbul'da ruhsatı olmayan bir klinikte 6 aylık bebeğini aldırmak isteyen kadın kürtaj sırasında kalp krizi geçirdi. Ölümden dönen kadının başka bir hastaneye kaldırılması sonrasında ruhsatsız klinik hakkında soruşturma başlatıldı.

Ruhsatsız hastanede kürtaj olan kadın ölümden döndü

İstanbul Bakırköy’de bulunan ve ruhsatı olmayan bir klinikte korkunç bir olay yaşandı. 6 aylık bebeğine kürtaj yaptırmak isteyen F.S. isimli bir kadın kürtaj sırasında fenalaşarak kalp krizi geçirdi. Hemen 112 acil yardım ekipleri tarafından başka bşr hastaneye kaldırılan kadın ölümden döndü.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hekim olarak çalışan doktor Y.E.'den yardım istediği ve doktor Y.E.'nin genç kadını arkadaşına ait olan özel kliniğe yönlendirdiği öğrenilen olay sonrasında başlatılan soruşturmada kalp krizi geçirmesine neden olduğu iddia edilen doktor ve bu işleme yardımcı olan 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına alındı.

Bakırköy Florya’da bulunan özel klinikte Doktor Y.E ve F.S bin 800 TL karşılığında anlaştığı belirtilen ve genç kadının neredeyse ölümüne neden olacak olayın ardından savcılıktan alınan talimat doğrultusuyla doktor Y.E. ve B.A. ile birlikte klinik çalışanı P.K. Bakırköy Adliyesi’nde nöbetçi savcının sorgulamasının ardından tutuklama talebiyle mahkeme sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şahıslar mahkeme heyetinin kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 23:54

YORUM EKLE

Popüler Haberler