Sağlık Alanında Önemli Bir Gelişme Daha

Sağlık alanında yapılan gelişmeler arasında binlerce anne adayını şimdiden sevindiren önemli bir başlık yer alıyor. Yakın tarihte özel hastanelerde doğum için ek ücret ödenmeyecek.

Sağlık Alanında Önemli Bir Gelişme Daha

Bir bebek dünyaya getirmek hem anne hem de baba adayları için oldukça zorlu ve heyecan verici bir süreçtir. Bu noktada ebeveynler bebeklerinin doğumu için hazırlıklı olsalar dahi, kapının ne zaman çalınacağı kimi zaman belli olmuyor. Bilindiği üzere devlet hastanelerinde doğum hizmeti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanıyor ve sigortalı anneler bir ücret ödemeden sağlıklı bir şekilde doğum yapabiliyorlar. Üzerinde çalışmalar başlatılan yeni bir uygulamaya göre ise artık özel hastanelerde de hem normal doğum hem de zorunlu şartlarda sezaryen doğum için ücret almayacak.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Yeni kabine sonrasında baştan aşağı güncel bir yapı kazanan Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu, birçok anne adayını şimdiden sevindiren bu haberi paylaştı ancak çalışmalar ise henüz başladı. Şartların yeterli seviyeye geldiği halde, yetkililer, özel hastanelerin ilgili temsilcileriyle temas kurarak, bu çalışma hakkında fikir birliği sağlamaya çalışacak.

Bilindiği üzere Türkiye'de sağlık alanında kazanılan gelişmeler, vatandaşların birçok sorununa yanıt getirmişti. Kanser hastalarının cerrahi operasyonları için özel hastanelerde fark ücreti vermeye gerek kalmadan tedavi imkanının yaratılmasının ardından, ücretsiz doğum için de çalışmaların başlatılması bu alanda kalkışılan önemli yenilikler arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:49

YORUM EKLE