SGK, Sağlık Hizmetlerindeki Cihaz Bedelini Üstlendi

Şu zamana kadar tıbbi cihazlardan yararlanabilmek için vatandaşlarımız bir müddet ödeme yaparak daha sonra SGK’dan almaktayken, artık vatandaşlarımız bu hizmet bedelini ödemeyecek;

SGK, Sağlık Hizmetlerindeki Cihaz Bedelini Üstlendi
Sağlık anlamında ülkemizde önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden daha iyi bir şekilde yararlanabilmesi adına atılan adımlar, olumlu tepkilerle karşılanacak nitelikte. Her ne kadar sağlık anlamında ülkemiz çok büyük bir yol kat etmiş ve kat etmekte olsa da her geçen gün bu alanda yeni bir başarıya daha imza atılmakta.
Artık Ekstra Ödemeye Gerek Yok
Özellikle de maddi açıdan bu durumda mağduriyet yaşayan ailelerimiz, bu anlaşmadan hoşnut kalacak. Şu ana kadar hastanelerde tıbbi cihaz alabilmek için vatandaşlarımız önemli bir miktarda ödeme yapmak zorunda kalmaktaydı. Ödeme yapıldıktan bir süre sonra ise paraların SGK’dan geri alınması gerekmekteydi. Ancak yine de bu durumla karşı karşıya kalan ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımızın ise bu bakımdan sağlık ihtiyacı karşılanamayabiliyordu.

Şimdi ise imzalanan anlaşma sayesinde artık vatandaşlarımız böyle bir ücret ödemek zorunda değil. İmzalanan anlaşmanın sonucunda artık vatandaşımız tıbbi cihaz alabilmek için herhangi bir ücret ödemeyecek. Sağlığın ne kadar önemli olduğu ve hatta sağlıktan daha önemli hiçbir şeyin olmadığı sürekli olarak söylenilen ve bilinen bir durum. Ancak ne yazık ki zaman zaman vatandaşlarımız sağlık hizmetinin karşılanabilmesi için ödemesi gereken tutarı o an ödeyemeye bilmekteydi. O an durumu olmadığı için ise bu durumda büyük bir mağduriyet söz konusuyken, artık şahıslar bu tür durumlarda ödeme yapmayacaklar.

200 Bini Aşkın Tıbbi Cihaz Sağlık Bakanlığı Tarafından Devralındı
Anlaşma sağlanan protokolün ardından önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Sağlık Bakanlığı tarafından SGK’da bulunmakta olan 200 bini aşkın tıbbi cihazın devralındığını açıkladı. Bununla birlikte açıklamaların devamında ise vatandaşların artık önce para ödeyip daha sonra ise SGK’ya gitmek zorunda kalmadıkları belirtildi. Ayrıca tıbbi cihazların bedelinin ise Sosyal Güvenlik Kurumunca karşılanacağı bilgisi de aktarıldı.

SGK Ödemeyi Sağlık Bakanlığına Yapacak
Sağlık Bakanlığı’nın imkanlarıyla artık cihazlar satın alındı. Satın alınan bu cihazların vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde hizmete sunulacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra vatandaşların ödemelerinin tamamen ortadan kaldırıldığı ve artık Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Sağlık Bakanlığı’na ödeme yapacağı belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 16:05

YORUM EKLE