Süt içerek kilo alınır mı? Süt kilo aldırır mı? Sütün sağlığa faydaları nelerdir?

7'den 70'e herkesin keyifle tükettiği süte ilişkin diyet yapanların birtakım endişeleri gündeme gelmeye başladı. Bu durum üzerine binlerce kişi Google'da süt içerek kilo alınır mı, süt kilo aldırır mı ve sütün sağlığa faydaları nelerdir sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte süt hakkında bilmeniz gerekenler.

Süt içerek kilo alınır mı? Süt kilo aldırır mı? Sütün sağlığa faydaları nelerdir?

Çocuk gelişimine destek olması yönüyle sıklıkla tüketilen süt, 7’den 70’e herkesin tüketebileceği bir içecektir. Yalnızca 1 fincan süt içerisinde 12-15 gram arasında karbonhidrat ile 8 gram protein bulunmaktadır. Ancak sütün yağ ve kalori oranı süt türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Süt kilo aldırır mı?

Süt; protein ve karbonhidrat yönünden zengin bir besin kaynağı olduğu için kilo aldırabilir. Kilo almak veya kas yapmak isteyen sporcular için ideal bir besindir. Kilo alımı konusunda problem yaşıyorsanız içtiğiniz sütün yağ oranına dikkat etmeniz gerekmektedir. Az yağlı süt ve süt ürünleri genellikle diyet listelerinin ilk sıralarında yer almaktadır.

Sütün faydaları nelerdir?

Süt; kalsiyum yönüyle zengin ve D vitaminiyle güçlendirilebilen bir içecektir. Kemik gelişimi ve kemik sağlığı için kritik bir öneme sahip süt, göz sağlığı ve bağışıklık sisteminizi destekleyen A vitaminine sahiptir. Saç ve tınakların uzamasını kolaylaştırır, cildin yaşlanmasını geciktirir, hafızayı korur ve güçlendirmeye yardımcı olur.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 18:32

YORUM EKLE