Türkiye Genelinde 1 Milyon Hasta Evde Sağlık Hizmeti Gördü

Sağlık anlamında atılan adımlar hız kesmeden devam ediyor. Bu süreçte şuana kadar ülkemiz genelinde 7 yılda 1 milyonu aşkın hastaya evinde sağlık hizmeti verildi;

Türkiye Genelinde 1 Milyon Hasta Evde Sağlık Hizmeti Gördü
Sağlık alanında yaşanan gelişmeler artık meyvelerini vermeye başlamış durumda. İnsanlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek için önceki yıllarda karşı karşıya kaldığı mağduriyetlerin önüne geçebilmek için yapılan bu yenilikler sayesinde, artık insanlarımız hayatını daha rahat bir şekilde idame ettirebiliyor.

Anadolu Ajansı muhabiri Duygu Yener’in aktardığı bilgiler arasında Türkiye genelinde 7 yılda 1 milyonu aşkın hastaya 6 bin 500 personelle evde sağlık hizmeti verildiği bilgisi aktarıldı. Bunun yanı sıra sağlık personellerinin bu uygulamasının hafta sonlarında ve tatil günlerinde de olabilmesi için çalışmaların sürdürülmekte.

Sağlık Alanında Önemli Gelişmelere Ev Sahipliği Yapmaktayız

Hastaneye gelecek durumu olmayan, yatağa bağımlı bir şekilde yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın sağlık hizmetlerinin tam anlamıyla karşılanabilmesi için ‘’evde sağlık hizmeti’’ hizmetinin yanı sıra artık ilaç yazdırmak için aile hekimlerine de gitmeye gerek kalmadığı belirtiliyor. Bu konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Mustafa Uzun ise AA muhabiri Duygu Yener’e yaptığı açıklamalarda, ilerleyen yıllarda evde verilmekte olan sağlık hizmetinin personel kalitesinin daha da artırılacağı müjdesini verdi. Bununla birlikte nitelik anlamında da bir iyileştirme sürecinin gerçekleşeceği de Mustafa Uzun’un aktardığı bilgiler arasında yer aldı.

50 Bin Kişi de Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetinden Faydalandı

2010 yılından itibaren ise ülkemiz genelinde 50 bin kişiye evinde ağız ve diş sağlığı hizmetinin verildiğini açıklayan Uzun, yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarına da yer verdi. Sağlık Bakanı Akdağ’ın verdiği talimatta artık cumartesi, pazar ve tatil günlerinde de vatandaşlarımıza evde hizmet verilmesi gerektiğine değinildi. Bu uygulamanın ise en yakın süre zarfında vatandaşlarımızın erişilebilirliğine sunulacağı da aktarıldı. 

Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız ''444 38 33'' telefon numarasını arayabilir ve burada gerekli randevu işlemlerinin tamamlanmasının ardından evde sağlık hizmetinden sizde faydalanabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:27

YORUM EKLE