Yaşlanmayı Yavaşlatmaya Bire Bir Sebze Lahana

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırma sonucunda lahananın gençleştirici özelliğinin bulunduğu aktarıldı. Bununla birlikte yapılan bir deney ile de bu durumun kesin ve net bir şekilde doğru olduğu açıklandı.

Yaşlanmayı Yavaşlatmaya Bire Bir Sebze Lahana
Sebzelerin bilinmeyen özellikleri üzerine Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalar sonucunda çeşitli sebzeler hakkında bilinmeyen birçok özelliğin netleştiği aktarıldı. Özellikle lahana ve brokolinin içerisinde bulunan bir bileşiğin insan sağlığı için büyük önem taşıdığı belirtildi. Bu bileşiğin bulunması sayesinde insanlarda yaşlanmanın yavaşladığını ve de daha genç bir görünüm sağladığını belirten uzman doktorlar, yapılan testler sonucunda da bu durumun kesin olarak doğrulandığını öne sürdü.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde bileşiğin farelerde verilmesi üzerine farelerin metabolizmasının gençleştiğini kaydeden profesör, büyük bir tespitin yapıldığını öne sürdü. Bu bileşik sayesinde farelerin daha önce gerçekleştirmekte zorlandığı aktiviteleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirdiğini belirten profesör, yapılan deneyler sonucunda aynı etkinin insanlarda da görülebilmesinin olağan olduğunu belirtti.

Sebze tüketiminin insan vücudu için büyük önem taşıdığını da sürekli olarak belirten uzman doktorlar, bolca brokoli ve lahana tüketilmesinin insan sağlığına faydalarının saymakla bitmez olduğunu belirtti. Özellikle brokoli ve lahana dışında yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesinin insan vücudu için oldukça büyük önem taşıdığını belirten uzman doktorlar, konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda da bulundu.

Ölümcül Hastalıklardan Korunmanın En İyi Yollarından

İnsan hayatını tehdit eden hastalıklara karşı verilen mücadelede sebze ve meyve tüketiminin önemini belirten uzman doktorlar, konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Besin değeri oldukça yüksek olan sebze ve meyveler ile insan vücudunun daha dinç ve hastalıklara karşı daha dirençli bir hale geldiğini belirten uzman doktorlar, buzdolabından hiçbir şekilde eksik edilmemesi gerekenler listesinin en başına sebze ve meyveyi ekledi.

Gün içinde mümkün olduğunca bol miktarda meyve ve sebze tüketiminin gün içinde insan vücudunu dinçleştirdiğini ifade eden uzman doktorlar, özellikle kış aylarında salgınların artması ile birlikte bu direncin büyük önem taşıdığını ifade etti. Kış aylarında hastalıklardan korunmak için en basit ve temel yolun sebze ve meyve tüketimi olduğu belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:13

YORUM EKLE