23 Haziran Seçimleri İçin 2 Ayrı Anket Şirketinden Tahmin! İşte Son Seçim Anketi Tahminleri

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için 2 ayrı anket şirketinden tahmin verileri açıklandı. Son verilere göre yüzde 47'lik kesim YSK'nın iptal kararını doğru bulmuyor.. İşte son seçim anketi tahminleri.

23 Haziran Seçimleri İçin 2 Ayrı Anket Şirketinden Tahmin! İşte Son Seçim Anketi Tahminleri

Optimar Araştırma Şirketi ve MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin anket sonuçlarını açıkladı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte anket firmaları da İstanbul seçimlerine ilişkin verileri kamuoyuna duyurdu.

YSK’nın 31 Mart yerel seçimlerini iptal kararı sonrası birçok firma kent genelinde anket yapmaya başladı. İki farklı firma da son yapılan anket sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.

Optimar: İmamoğlu 4 Puan Önde

Optimar Araştırma Şirketi’nin 23 Haziran İstanbul seçimlerine yönelik yapmış olduğu son ankete göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın dört puan önünde. İmamoğlu’nun oyu yüzde 52 iken, Yıldırım’ın oyu yüzde 48 bandında.

MAK Danışmanlık: CHP Adayı 2 Puan Önde

MAK Danışmanlık ve Araştırma Şirketi, 11 bini aşkın katılım ile yapılan anket verilerine göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın iki puan önünde olduğu belirtildi. 15-20 Mayıs ayında kararsızların oyları dağıtıldıktan sonra İmamoğlu’nun oy oranının yüzde 50.3, Yıldırım’ın oy oranının ise yüzde 48.2 olacağını duyurdu. Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar’ın oy oranı ise yüzde 0.75’te kaldı.

Yüzde 47 YSK Kararını Doğru Bulmuyor

MAK Danışmanlık, anket katılımcılarının verdiği yanıtlarda yüzde 47’lik kesimin YSK’nın İstanbul kararını doğru bulmadığı görüldü. Ankete katılanların yüzde 79’u 31 Mart yerel seçimlerinde destekledikleri adayların desteklenmeye devam edileceğini paylaştı. Yüzde 13’lük kesim ise 23 Haziran’da farklı bir adaya oy verebileceği yönünde bir seçim yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 09:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler