31 Mart 2019 Yerel Seçimler Anket Sonucu Belli Oldu! İşte 4 Büyük Şehirde Önde Olan Partiler ve İsimler

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde 4 büyük kentin anket sonuçları belli oldu. Anket sonuçlarına göre İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Adana’da gösterilen adaylardan hangilerinin daha yüksek oy aldığı açıklandı…

31 Mart 2019 Yerel Seçimler Anket Sonucu Belli Oldu! İşte 4 Büyük Şehirde Önde Olan Partiler ve İsimler

4 Büyük Kentin Yerel Seçim Anketi Sonuçları Belli Oldu!

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerle ilgili yapılan birçok anket bulunuyor. Bu anketler kapsamında seçmenlerin tutumları yönünde hangi partilere ve adaylara hangi sebepten oy verecekleri, seçmenin gündem hakkında bir takım bilgileri olup olmadığı gibi konuların anlaşılması açısından bilgilere ulaşılıyor. Son zamanlarda gelecek seçim süreci ile ilgili pek çok anket yapılmaya başlandı. Binlerce kişi bu anketlere katılım gösterdi ve hangi partiye ve adaya hangi sebeple oy vereceklerini belirttiler. Bu bağlamda seçim sonuçlarıyla ilgili pek çok veriye erişim saplanmış oldu. Anket firmaları da bu verileri kamuoyu ile paylaştı.

Anket Sonuçları

Ada Araştırma Şirketi’nce gerçekleştirilen güncel anket faaliyetlerinde 4 önemli kentin anketleri kapsamındaki elde edilen verileri ortaya kondu. Şirket tarafından verilen bilgiler kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da partilerin ve adayların oy oranlarının hangi miktarlarda olduğu açıklandı.

Adana Kenti Anket Sonuçları

Adana ilinde yapılan anketin sonuçlarına göre CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar %40 oranında oy alırken, Hüseyin Sözlü ise %37,4 oranında oy aldı.

İstanbul Kenti Anket Sonuçları

İstanbul İlinde binlerce kişinin katılım gösterdiği anket sonucunda AK Parti’nin adayı olan Binali Yıldırım’ın %40,6 oranında oy aldığı ifade edildi. CHP’nin adayı olan Ekrem İmamoğlu’nun ise %36,2 oranında oy aldığı belirtildi. Bu sonuçlar eğer doğru çıkarsa Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek…

Ankara Kenti Anket Sonuçları

Ankara’da yaşamakta olan binlerce vatandaşın yaptığı anketlere bakılırsa AK Parti’nin iddialı adayı olan Mehmet Özhaseki’nin %48,6 oy alacağı öngörülüyor. Görünüşe göre senelerdir Ankara’da görevde bulunan ve başarılı işlere imza atan Mehmet Özhaseki halk tarafından epey seviliyor. Fakat AK Parti adayının karşısında hiç de zayıf bir rakip yer almıyor. CHP’nin adayı olan Mansur Yavaş’ın anket sonuçlarına göre aldığı oy oranının ise %47,9 seviyesinde olduğu görülüyor.

İzmir Kenti Anket Sonuçları

İzmir’de gerçekleştirilen anket sonuçlarına bakıldığı zaman bizleri çok da şaşırtmayan bir manzara ile karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Tunç Soyer, binlerce kişinin katıldığı ankete göre %40,9 oranında oy almış durumda. Rakibi AK Parti Adayı Nihat Zeybekçi’nin ise yine yapılan anket kapsamında %28,9 oranında oy aldığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 22:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler