3600 Ek Gösterge Yasası ve Yeni Nafaka Yasası 23 Haziran Seçim Sonrasına Kaldı

Daha önce 3600 ek gösterge gibi milyonları ilgilendiren konuların görüşmeleri yerel seçimler sonrasına bırakılmıştı. İstanbul seçimlerinin tekrarlanması sebebiyle 3600 ek gösterge ve nafaka yasası gibi konuların görüşme tarihleri ertelendi. 3600 el gösterge yasası ve yeni nafaka yasası 23 Haziran İstanbul seçimleri, sonrasına kaldı.

3600 Ek Gösterge Yasası ve Yeni Nafaka Yasası 23 Haziran Seçim Sonrasına Kaldı

3600 ek gösterge için milyonlarca kişinin meraklı bekleyişi sürüyor. Daha önce yerel seçimler sonrasına bırakılan 3600 ek gösterge çalışmaları, İstanbul seçimlerinin tekrardan yapılması sebebiyle yeniden ertelendi.

23 Haziran İstanbul Seçimlerinden önce ekonomik düzenlemelerin bulunacağı tasarının TBMM gündemine gelecek olmasından dolayı 3600 ek gösterge ve nafaka konuları bir süreliğine beklemeye alındı.

TBMM 31 Mayıs’a kadar çalışmalarını devam ettirecek ve daha sonra 23 Haziran İstanbul seçimlerine kadar çalışmalara ara verilecek.

Ek gösterge çalışmalarını seçimden sonra ele alacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz verildiği şekilde 3600 ek gösterge meselesinin çözüleceğini ifade etti. Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında bu konunun seçimlerden sonra ele alınacağının sözünü vermişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise nafaka yasası ile ilgili olarak, nafakaya 5 sene sınırının getirilmesinin kadınları mağdur edeceğini ve sürecin hassas bir şekilde idare edildiğini ifade etmişti. Zümrüt Selçuk, mağduriyet yaratmadan çalışmaların sürdüğünü ve Adalet Bakanlığı ile ortak çalışmanın sürdüğünü belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 10:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaman3600ü bekliyorum
Yaman3600ü bekliyorum - 1 hafta Önce

Bunlar vermez

nuri cebiroglu
nuri cebiroglu - 1 hafta Önce

kesın çok kesin müthiş kesin 3600 yı vereceklerıne inandık.

Nakavt
Nakavt - 1 hafta Önce

Seçimin sonucuda belli o zaman. Bütün vaatlerinizle beraber en aşağılar sizi bekliyor.

Necip
Necip - 1 hafta Önce

Suriyeliler i düşündüğünüz kadar nafaka mağdurlarını düşünmediniz sonrada nerde hata yaptık neden oyumuz düştü dersiniz

Pakize
Pakize - 1 hafta Önce

Evli kaldigin yila gore nafaka verilmeli

levent turk
levent turk - 1 hafta Önce

15 yıldır nafaka ödüyorum ilk evlilikten çocuk yok 2.evlilikten 2 çocuk var zor şartlarda okutmaya çalışıyorum ceza evindeki mahkûmun yatari belli bizim nafaka odemesi karanlık idam mahkumu gibi yiz 2 çocuğun rızkını yüzünü bile unuttuğun kişiye vermek Allahtan revamı birde arttırım davası açılıyor vekalet mahkeme masrafı 10 bin tl birikmişide cabasi kim mağdur kadinmi erkek mi şimdi söyle bakalım

nafaka maduru
nafaka maduru - 1 hafta Önce

yeter artık Allah rızası için şu nafaka madurlarına bir çözüm bulun canımza tak etti 6 ay evli kaldm 7 yıldır nafaka ödüyom asgari ücretle çalısanım ekmegı bulamaz haldeyız

Yavuz
Yavuz - 1 hafta Önce

Yaziklar olsun bunca milleti madur edilyolar