92 oy alan bağımsız aday Mehmet Ali Aydoğmuş Seçimlerin iptali için başvuru yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olan Mehmet Ali Aydoğmuş seçimlerde 92 tane oy aldı. Mehmet Ali Aydoğmuş kendine verilen oyların kasıtlı olarak başka partilere kaydedildiğini ifade etti. Sonrasında ise Seçimlerin İptal Edilmesi İçin Başvuru Yapıldı! İşte detaylar…

92 oy alan bağımsız aday Mehmet Ali Aydoğmuş Seçimlerin iptali için başvuru yaptı!

Seçimlerin İptal Edilmesi İçin Başvuru Yapıldı!

Mehmet Ali Aydoğmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde bağımsız adaylığını koymuş, ve 23 Haziran seçimlerinde 92 tane oy almıştır. Ancak Aydoğmuş, kendisine atılan oyların kasıtlı olarak diğer partilerin adaylarına kaydedildiğini ifade etti. Hemen sonrasında ise seçimlerin yenilenmesi için itirazda bulundu.

Mehmet Ali Aydoğmuş hemen konu ile ilgili bir dilekçe hazırlayarak İstanbul Çağlayan’da bulunan Adalet Sarayı’na gitti. Burada dilekçesini Yüksek Seçim Kurulu’na gönderilmek üzere teslim etti.

Dilekçe içeriğinde, seçimin demokratik ve adaletli bir şekilde gerçekleştirilmediğini ifade ederek, bu seçimin Türkiye’nin demokrasi sayfasında kara bir leke olacağını belirtti. Ardından seçimin tekrar edilmesi talebinde bulundu.

Mehmet Ali Aydoğmuş, İstanbul’da bulunan bütün sandıklarda kendisine verilen oyların bir bölümünün bilinçli şekilde sandık kurulları başkanları tarafından başka parti adaylarına kaydedildiğini söyledi. Mağdur edildiğini anlatan Aydoğmuş, 31 Mart seçimlerinde 262 oy aldığını ancak oy sayısının 23 Haziran seçimlerinde 92’ye düştüğünü ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 00:50

YORUM EKLE

Popüler Haberler