Adalet Bakanı Yardımcılığına atanan Şaban Yılmaz kimdir?

Adalet Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak yeni bir isim atandı. Daha önce savcı ve başsavcı olarak görevlerde bulunan Şaban Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı makamına atandı. Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz kimdir? İşte detaylar…

Adalet Bakanı Yardımcılığına atanan Şaban Yılmaz kimdir?

1970 yılında Rize’de dünyaya gelen Şaban Yılmaz, 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak mesleğe atıldı. Birçok il ve ilçede Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Yılmaz, son olarak Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Bugün itibariyle Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı pozisyonuna atanan Şaban Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır. Rize'de doğup büyüyen ve ardından üniversite için İstanbul'un yolunu tutan Yılmaz, ülkenin birçok il ve ilçesinde görev yapmış tecrübeli bir isimdir.

Şaban Yılmaz ile birlikte, Zekeriya Birkan ve Uğurkan Kuş’un da atamaları yapıldı. Bu üçlü daha önce Bakan Yardımcısı olarak atanan Cengiz Öner ile birlikte çalışacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 11:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler