Ak Parti milletvekili tarafından sporda şiddetin önlenmesi kanun teklifi meclis'e sunuldu

Spor karşılaşmalarında yaşanan çirkin olayların ve gösterilen şiddetin önüne geçilmesi için Meclis içinde bazı çalışmalara yer verilmekte. Sporda Şiddetin Önlenmesine Yönelik Kanun Teklifi Meclis’te! İşte AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamalar…

Ak Parti milletvekili tarafından sporda şiddetin önlenmesi kanun teklifi meclis'e sunuldu

Sporda Şiddetin Önlenmesine Yönelik Kanun Teklifi Meclis’te!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, sporda şiddet ve düzensizlikle mücadele etmek adına uygulanan yaptırımların çoğaltılması, spor sahalarında sorun  yaratabilecek nitelikteki tezahüratların ciddi suç kapsamına girmesi, karşılaşmaların idrak edildiği alanlara yapılan girişlerde biyometrik kimlik doğrulamasının uygulanması, TFF Süper Lig ve 1. Lig haricindeki liglerde de elektronik kart ve bilet uygulamasına geçişin yapılması tarzında düzenlemelerin içinde bulunduğu kanun teklifini Meclis Başkanlığına ilettiklerini ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, öncelikli olarak hedeflerinin sporda gösterilen şiddeti, kötü söylemleri ortadan kaldırmak, mümkün mertebe en aza indirmek olduğunu belirtti. Karşılaşmaların çok daha iyi bir ortamda gerçekleşmesini dilediklerini ve tüm milletvekillerinin bu kanun teklifini desteklemesini istediklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:03

YORUM EKLE