Ak Parti Yeni Dönem İlk MKYK’sini Gerçekleştirdi

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sonrasında konuştu. İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamaları için ‘’Sayın bakan gerekli açıklamaları yapar.’’ dedi.

Ak Parti Yeni Dönem İlk MKYK’sini Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu seçim sonrası ilk kez toplandı. Parti Sözcüsü Mahir Ünal, YSK’nın kesin sonuçları açıklamasının ardından yemin töreninin yapılacağını ifade etti. Törenin ardından 5. gün meclis başkanlığı için adayların belli olacağını duyurdu ve 6. gün ilk tur oylamasının yapılacağını ifade etti.

Sayın Bakan gerekli açıklamaları kendisi yapar

Seçim nedeniyle Türkiye’de gerilimlerin yaşandığına değinen Ünal, seçim sonrasında da bu gerilimlerin devam ettiğini söyledi. Türkiye’nin artık seçim konusunda deneyimli olduğuna vurgu yapan Parti Sözcüsü, seçim sonrası yaşanan bir vahşeti anlattı.

Ağrı’da Ak Parti’ye oy veren bir bakkalın terör örgütü tarafından elektrik direğine asıldığını ve vahşice öldürüldüğünü ifade etti. Parti Sözcüsü Ünal, PKK’nın yapmış olduğu bu vahşi cinayet için CHP ve HDP’ten tepki gelmediğini aktardı. HDP’de oy kaybı yaşandığı için terör örgütünün Doğu Anadolu’da gözdağı verdiğini konuşan Ünal, vahşeti kimin işlediğinin açıkça bilindiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehit cenazeleri açıklamaları için ise ‘’Sayın bakan gerekli açıklamaları yapar.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Süleyman Soylu ne dedi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehit cenazeleri ile ilgili açıklamalarına CHP’den sert tepki gelmişti. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Soylu’nun istifasını istemişti. Hatta parti bir karar alarak bütün milletvekillerinin, parti üyelerinin ve yetkililerinin bu konuda geri adım atmaması gerektiğini ifade etmişti.

OHAL kalkacak mı?

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, OHAL ile ilgili gerekli açıklamaların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldığını ve bir değişiklik olmadığına vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:58

YORUM EKLE