AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK toplantısı sonrası İmamoğlu'na tebrik mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarını değerlendiren Çelik; "Milli irade berrak bir şekilde tecelli etmiştir. Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ederiz, İstanbul’a hayırlı olsun." diye konuştu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK toplantısı sonrası İmamoğlu'na tebrik mesajı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenledi. Çelik düzenlediği basın toplantısında 23 Haziran'da yapılan istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarını da değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin millet iradesine saygısı oolduğu ve yapılan son seçimlerde sonuç net olarak ortaya çıktığı vurgusunu yaparak Milli iradenin berrak bir şekilde tecelli ettiğini söyledi.

Sonucu saygıyla karşıladıklarını ve kapsamlı bir şekilde önümüzdeki günlerde değerlendirmeye devam edeceklerini belirten Çelik, "Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerinde büyük bir başarıya imza attık. İstanbul'un ilçelerinde ve büyükşehir belediye meclisinde büyük başarıya imza attık. Seçimlerde sandık başına giden İstanbullu vatandaşlarımız, genç, yaşlı demokrasiye gönül vermiş insanlarımız, tatilden dönerek, hasta yatağından kalkarak oy atmaya giden vatandaşlarımıza şükranlarımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Sözcü Ömer Çelik; "Kimin kazandığın daha önemli olan demokrasinin kazanmasıdır. Milli iradeyle kavga edilmez, milli iradeye tabi olunur" vurgusunu yaparak, "Başkan adayımız, genel başkanlığımızı, Meclis Başkanlığı yapmış sayın Binali Bey büyük gayret gösterdiler. İstanbul halkı sevecen ve projelerini öne çıkaran kimliğini bir kez daha gördü. Kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve MHP teşkilatlarına, kampanyaya katılan genel başkan yardımcılarına, milletvekillerine ve teşkilatımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz." diye konuştu. 

23 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu da tebrik eden Çelik kendisine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yeni Askerlik reformu ile ilgili de önemli açıklamalar yapan Sözcü Ömer Çelik, konuşmasında; "Yargı reformu da çok önemlidir. Bu dönemi büyük kazanımlara imza atarak geçireceğiz. Bu süre içerisinde çeşitli dış politika gelişmeleri yaşanıyor. İdlib'deki gerginliği azaltma bölgesinin statüsünün korunmasına dönük olarak hasssayitin rejim tarafından istismar edildiğini görüyoruz. Açıkça ateşkes ihlalinde bulunarak orada sivil insanlar hayatını kaybetti. Bu konularla ilgili Rusya'ya sürekli açık tutumumuzu iletiyoruz. TSK'nın gözlem noktalara yapılan saldırılara karşı sert karşılık vereceğimizi iletmiş olduk." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 20:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler