Akşener'i Çileden Çıkaran Görüntüler!

Mecliste dün gerçekleşen yemin töreni esnasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilgi gösteren İYİ Parti milletvekilleri Meral Akşener'in tespkisini topladı.

Akşener'i Çileden Çıkaran Görüntüler!

Bu yıl gerçekleştirilen seçimlerden önce Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılan Meral Akşener'in kurduğu ve yine MHP'den kilit isimlerin de partiden ayrılarak dahil olduğu İYİ Parti, seçimlerde meclise girebilecek oy oranını aldı. Milletvekilleri mecliste yer alan parti dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen yemin törenine katıldı. Yemin töreni için hazır bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'nin bulunduğu bölümden geçti. Bu esnada Bahçeli'yi gören bazı İYİ Parti milletvekilleri ayağa kalktı. İYİ Parti milletvekili Hayati Arkaz, Devlet Bahçeli'nin elini öptü. Devlet Bahçeli, İYİ Partili birkaç Vekille'de tokalaşarak bölümden ayrıldı.

AKŞENER SERT ÇIKTI!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaşanan olayla ilgili olarak sert tepki verdi. Siyasi nezakete işaret eden konuşmalar yapan Akşener, İYİ Parti'ye FETÖ'cü ve ipsiz sapsız diyen hatta Akşener'in şahsına kadar hakaret eden birisine İYİ Partili vekillerin nezaket göstermesinin siyasi nezaket olmadığını ifade etti.

Partinin ilkelerine karşı hassasiyet gösterecek olanların partide kalmasını söyleyen Akşener, parti ilkelerine uymayanların derhal partiden ayrılmasını talep etti.

MERAL AKŞENER KİMDİR?

Meral Akşener, 18.07.1956'da İzmit'in Gündoğdu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tarihçi ve siyasetçi olarak kariyerini temellendiren Meral Akşener, bir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Başkanvekilliği ve İçişleri Bakanlığı yapmıştır. Necmettin Erbakan'ın 1995-1999 senesinde kurduğu koalisyon hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görev almıştır. Daha sonra 2007-2011 ve 2015 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili olarak meclise girmiştir.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 10:34

YORUM EKLE