Ankara Yerel Seçim Anketlerinde Son Durum! Mansur Yavaş mı? Mehmet Özhaseki mi? Kim Önde İşte Anket Sonuçları

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adayları arasında Ankara Yerel Seçim anketlerinde son durum ortaya çıktı. Mansur Yavaş mı? Mehmet Özhaseki mi? Yerel seçimler için anket araştırmalarında kim önde? İşte anket sonuçları kapsamında adaylar arasındaki puan durumu.

Ankara Yerel Seçim Anketlerinde Son Durum!  Mansur Yavaş mı?  Mehmet Özhaseki mi? Kim Önde İşte Anket Sonuçları

31 Mart Mahalli İdareler genel seçimi öncesi Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayları arasında seçim anketi yayınlandı. Millet İttifakı’nın CHP adayı Mansur Yavaş ile Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Mehmet Özhaseki arasında kıyasıya bir seçim yarışı söz konusu. İddiaya göre anket sonuçlarında Mansur Yavaş büyük bir fark atmış durumda.

9 Puan Fark Atacak İddiası

Anketlerin büyük çoğunluğunda önde çıkan Mansur Yavaş, PİAR araştırma şirketinin araştırmasına göre yüzde 54.1 puana sahip. Özhaseki ise yüzde 44.6 puanla rakibi Yavaş’ın 9 puan gerisinde görünüyor. Avrasya Anket’in yapmış olduğu anketlere göre ise Mansur Yavaş yüzde 51.60 puandayken, Özhaseki ise yüzde 45.60 seviyesinde. 24 Haziran seçimlerini bilen ORC anket firması ise Mansur Yavaş’ın önde olduğunu ortaya koymuştur.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 08:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler