Bakan Süleyman Soylu; “Bu Ülkenin En Büyük Korkusu İstikrarsızlık“

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kollarının düzenlediği kahvaltı programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada ülkenin en büyük korkusunun istikrarsızlık olduğunu belirterek, "Bilselerdi bugün terör örgütleriyle birlikte aynı ittifakın içinde olmazlardı. Elimde öyle istihbaratlar var ki, esas kanınız buna donar." dedi.

Bakan Süleyman Soylu; “Bu Ülkenin En Büyük Korkusu İstikrarsızlık“

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi olan Trabzon'da, Partisinin Trabzon Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Gençliğimiz Geleceğimiz' adı verilen kahvaltı organizasyonuna katıldı. Kahvaltı programında organizasyona katılan gençlere uyuşturucuyla mücadele de kararlılık mesajı veren Bakan Soylu;

"2015 yılında uyuşturucudan ölenlerin sayısı 560, 2016’da 920, 2017 yılında 941. Sayın Cumhurbaşkanımıza koştuk ‘tedbir almalıyız’ dedik. ‘Her şeyi yapacaksınız’ diye talimat verdi. Topyekun mücadele başlattık. Bugün Aralık ayı harici 2018’de 491. Demek ki tedbir alınca oluyor. Son iki ayda dünyanın en büyük ve tarihimizin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yaptık. 7 ton esrar, bin 250 kilo eroin. Geçen yıl toplam bin 700 kilo kokain yakalamıştık. Bu yılın ilk başında bin 600 kilo kokain yakaladık. Yeter ki işinizde samimiyetiyle gayret gösterin. Yardım eden Allah’tır. Terörle mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de 15 bin teröristten sadece 700'ünün kaldığını belirten Bakan Süleyman Soylu, açıklamalarına şunları  ekledi:

"Bu dağlarda 15 bin terörist vardı, bugün 700 terörist kaldı. Merak etmeyin, hepsi avucumuzun içinde. Bu ülkede gençlerimizi, geleceğimizi, ekonomimizi, büyümemizi engellemeye çalışan kim varsa, hızlı trenden daha fazla üzerine gideriz. En kötü şey, kaseti başa sarmak, yaşadıklarınızı tekrar yaşamaktır... Terörle mücadele için insansız hava aracı almak istedik. Amerika senatosu vermedi. İsrail’den aldık. Paramızı verdik, tamir edip geri göndermedi. Şimdi Türk mühendislerimiz bunu yürütüyor. Onun için kasetin başa sarılmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Soylu konuşmasının devamında "Bilselerdi bugün terör örgütleriyle birlikte aynı ittifakın içinde olmazlardı. Elimde öyle istihbaratlar var, öyle çalışmalar var ki; esas kanınız buna donar. Hiçbir ahlak, hiçbir memleket duygusu, hiçbir bayrak sevdası düşünmeden kol kola girenleri görüyor ve iğreniyorum. Yaptıkları pazarlıkları, yaptıkları anlayışı. Bu ülkenin en büyük korkusu istikrarsızlıktır. Bu ülkede yönetim istikrarsızlığı ortaya koyulursa, hedeflerimizin hepsini şaşırtırlar. İstikametimizi farklı bir noktaya taşırlar. Bunu istemektedirler." ifadelerini kullandı.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Bakan Soylu, oradan ayrılarak diğer miting çalışmaları için Hayrat ilçesine geçti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 20:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler