Başbakan Yardımcısı Şimşek’in referandum açıklaması

Başbakan Yardımcısı Şimşek, milletin referandum kararını vermesinin ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Şimşek’in referandum açıklaması

Ülkemizin en kötü süreçleri artık tamamen geride bıraktığını vurgulayan Şimşek, artık yönetimle ilgili kaygıların ortadan kalktığını vurguladı. Şimşek, şuanda değişen bir rejimin olmadığını ve demokrasinin kazandığını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı, istikrarın sadece reformun desteklenmesiyle sağlanabileceğinin altı çizildi. Bu değişiklikle birlikte ortadan kalkan 3 ana durumun olduğundan söz edildi.

  1. Artık ülkede hükümet krizleri yaşanması ihtimali son derece düşük.
  2. Ülkede iki başlılık tamamen ortadan kalktı.
  3. Ülke demokrasisinin bu sistemle birlikte kesintiye uğrama riski son derece düştü

Şimşek, fiyat istikrarının güçlü bir büyüme için çok etkili olacağını belirtti. Enflasyonda çok hafif bir yükseliş olduğunu ve bunun etkisinin fiyatlara da yansıdığını ekleyen Şimşek, maliye politikasının devreye sokulduğundan söz etti.

Zor bir dönem geride kaldı

Ülkemizin oldukça zor bir dönemi geride bıraktığını tekrar tekrar vurgulayan Başbakan Yardımcısı, ‘’Türkiye artık istikrar bekliyor’’ dedi.

Ekonomik açıdan gelişme bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı sisteminin onaylanması halinde ülke ekonomisinde önemli bir istikrar sağlanması bekleniyor. Kısa vadede meyvesini vereceği tahmin edilen bu sistemin ülke kalkınmasında çok büyük bir role sahip olacak gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 10:27

YORUM EKLE