Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu'na Avukat Eleştirisi Yaptı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun konuşmasında yer verdiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatının tutuklanması süreci ile ilgili detaylar basında geniş bir yer aldı.

Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu'na Avukat Eleştirisi Yaptı

Kabine revizyonunun gerçekleşmesinden sonra Başbakan Yardımcısı olan Hakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir takım eleştirilerini dile getirdi. Çavuşoğlu'nun gündeminde, Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in gözaltına alınması yer alırken, Kılıçdaroğlu'na karşı önemli açıklamalarda bulundu. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "avukatının avukatlığını yaptığını" dile getiren Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü sözcülüğünü yaptığını da açıklamalarında ele alması dikkat çekti. Hakan Çavuşoğlu, konuşmalarında CHP’nin bu şekilde ilerlemesi halinde 9. seçimi de resmi olarak kaybedeceğini beyan etti. 

Başbakan’ın değerlendirme yapmanın kolay olmadığı yönündeki açıklamalarını tınak içine alan Hakan Çavuloğlu, ‘’adaletin tecelli etmesinden yanayız.’’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun göstermekte olduğu son tutumun hatalı olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı, CHP liderinin FETÖ ile mücadeleye karşı tavır aldığını açıklayarak, Kılıçdaroğlu'nu zan altında bıraktı. Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun vermiş olduğu açıklamaların düşündürücü olduğunu açıklarken, Başbakan Yardımcısı, ana muhalefet liderinin ortaya koyduğu açıklamaların ABD yönetimini de mutlu ettiğini belirtti.

Yapılan açıklamaların PKK için de benzer şekilde geçerli olduğu Çavuşoğlu tarafından aktarıldı. Başbakan Yardımcısı, Bursa’da BALKANTÜRK SİAD Başkanı Naci Şahin’in de katıldığı Burçin İş Merkezi’nin açılışın ardından konuşmalarını gerçekleştirdi. Başbakan Yardımcısı’nın gündeminde geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sert bir dille eleştirdiği Kuzey Irak referandumu vardı.

Çavuşoğlu, Ortadoğu’da dikkatli bir şekilde düşünül taşınılmadan atılan politik adımların büyük problemlerin yaşanmasına sebep olduğunu beyan etti. Bu yönden Ortadoğu’nun yakın tarihte atacağı bu kritik adımın sadece pişmanlık doğuracağını dile geitren Çavuşoğlu; 22 Eylül’de Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağını belirtirken alınacak kararların oldukça önemli bir yere sahip olduğunu da belirtti. Suriye Afrin’de meydana gelen gelişmelerle ilgili konuşan Çavuşoğlu, bu bölgede terör koridoru yaratılmaması adına gerekli olan tüm adımların atılacağını konuşmalarında ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün bu konu ile ilişkili olarak konuştuğunu belirten Çavuşoğlu, silahlı kuvvetlerin gerekli tedbirleri alacağını da basın mensupları ile paylaştı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 10:31

YORUM EKLE