Celal Adan, Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağı iddialarına tepki gösterdi

MHP Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağıyla ilgili iddialara ''Çürümüş bir zihnin ürünüdür.'' dedi.

Celal Adan, Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağı iddialarına tepki gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli’nin ‘’başkan yardımcısı’’ olmasına ilişkin atılan iddialarla ilgili açıklama yapıldı. MHP Başkan Yardımcısı Celal Adan atılan iddialarla ilgili ‘’Çürümüş bir zihnin ürünüdür.’’ dedi.

Atılan iddialara yönelik bir diğer sert tepki de MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan geldi. Büyükataman, atılan iddialara yönelik dünden bugüne kimseye verilmiş bir sözün olmadığı belirterek bu söylemleri yalanladı. Ataman, pazarlık görüntüsü verecek hiçbir şeyde yer alınmayacağını aktardı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin dünden bugüne amacının tek başına iktidar olmak olduğu aktarıldı. Konuya ilişkin Büyükataman, 2019’da ülkücü bir cumhurbaşkanı olmaması için hiçbir sebep olmadığını belirtti.

Bahçeli iddialara sert tepki göstermişti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in MHP liderinin Cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını önemsediğini belirtmesi üzerine Devlet Bahçeli, tepki göstermişti. Bahçeli, böylesine bir partinin genel başkanı olmanın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapması yakışık almaz dedi. Bahçeli, Ak Parti’de bu sıfatı üstlenebilecek pek çok kişinin olduğunu aktardı. Bu noktada MHP’nin bambaşka bir tüzel kişilik olduğunu vurgulayan Bahçeli, ‘’kimse MHP’yi bir yere yamalamaya kalkmasın’’ dedi.

Referandumda Ak Parti- MHP İşbirliği dikkat çekmişti

16 Nisan günü gerçekleştirilen referandumda Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçiş oylaması yapıldı. Yapılan oylamalar sonucunda ‘’EVET’’ oyu daha yüksek olduğundan, 2019’da Cumhurbaşkanlığı Sistemine resmen geçilmiş olacak.

Referandum sürecinde, MHP lideri Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek mesajları dikkatlerden kaçmamıştı. Referandumda ‘’EVET’’ oyunu desteklediğini açıklayan Bahçeli’ye bu süreçte sert eleştiriler de yapılmıştı.

İttifak yalnızca referandum ile sınırlıdır

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Garlip Ensarioğlu, MHP ile olan ilişkileri değerlendirdi. İki siyasi parti arasındaki ittifakın sadece referandumla sınırlı olduğu ve devamının gelmeyeceği belirtildi. Kurulan ittifakın siyasi birliktelik anlamına gelmediğini aktaran Ensarioğlu, nihayetinde iki partinin de birbirinin rakibi olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 22:24

YORUM EKLE