Çelik’ten Önemli Açıklama

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Batman’da düzenlenen terör saldırısına tepki gösterdi. 7 askerimizin şehit olduğu saldırıyla ilgili Türkiye’nin terör karşısında kararlı olduğu mesajını verdi.

Çelik’ten Önemli Açıklama

Twitter hesabından yazılı açıklamada bulunan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıyı kınadı. 7 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili konuşan Çelik, terör örgütlerinin kim tarafından beslendiğinin artık daha iyi bilindiğini aktardı. Teröre yönelik mücadelenin ne kadar doğru olduğunun bir kere daha anlaşıldığını kaydeden Parti Sözcüsü Çelik, ülke güvenliğinin önemine dikkat çekti.

Terörle mücadelenin Türkiye’de en yüksek siyasi meşruiyete sahip olduğunu aktaran Çelik, saldırıların özünün insanlık saldırısı olduğunu belirtti. Halka zulüm getirecek politikaların önüne geçilmeye çalışıldığına değinen Çelik, kararlılık mesajları verdi.

Mücadele Sonuna Kadar Sürdürülecek

Türkiye’ye yönelik bütün tehditlerin bertaraf edilmesi adına çalışıldığını söyleyen Çelik, yeni politikaların hayata geçirilmek istendiğine vurgu yaptı. Çelik, günümüzde artık zıt ideolojilere sahip terör örgütlerinin saldırılarda bulunduğunu ve Türkiye’nin odak noktası olduğuna açıklamasında yer verdi.

Bugün Batman Hasankeyf ilçesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda 7 asker şehit oldu. 2 askerin de şehit olduğu saldırıda 3 asker hastanede şehit oldu. Asfalt altına kurulan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Yolda derin bir çukur oluştuğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:03

YORUM EKLE