CHP, 24 Haziran Sürecini Değerlendirmeye Hazırlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sonuçlarını değerlendirmeye tabii tutacak. Parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları ve başdanışmanlarından seçim raporu talep etti.

CHP, 24 Haziran Sürecini Değerlendirmeye Hazırlanıyor

24 Haziran günü gerçekleştirilen oylama sonucunda CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yüzde 30 barajını aşmayı başardı. CHP’nin kendi oyu ise yüzde 22 sularında kaldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, aradaki bu farkı ve bir önceki seçime göre elde edilen farkları net bir şekilde görmek istiyor.

CHP’nin parti toplantılarında partinin genel başkan yardımcıları, başdanışmanlar, milletvekilleri ve il başkanları kendi bölgelerindeki sonuçları rapor edecek. Yapılan değerlendirmelerin neticesinde CHP’nin yeni adımlar atmayı planladığı ön görülüyor.

Yerel seçimlere hazırlıklar başladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarından 2 gün sonra sessizliğini bozdu ve yerel seçimleri işaret etti. 24 Haziran seçimleriyle duvarın bir kısmının yıkıldığını, geri kalanının ise yerel seçimlerle yıkılacağı konuşulmuştu. Şimdilerde ise CHP’nin, yerel seçimlerde hangi adayları hangi belediyelere aday göstereceği büyük bir merak konusu oldu.

Muharrem İnce ile bu hafta görüşmesi bekleniyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce ile hafta içerisinde görüşme yapması bekleniyor. Görüşme tarihi sır gibi saklanıyor ancak bu Pazartesi veya Salı günü görüşme olabileceği konuşuluyor.

İstifaların ardından olağanüstü kurultay gündeme gelmişti

Parti içerisinde yer alan bazı eski milletvekilleri ve uzun bir süre sonra Elazığ’da milletvekili seçilen Gürsel Erol olağanüstü kurultay talep etti. Bu isimlerin genel başkanın istifası ve kurultay talebi ise reddedildi. Kılıçdaroğlu, koltuk peşinde olan hiç kimsenin partide yeri yoktur diyerek kapıyı sert bir şekilde kapadı.

İnce, kurultaya sıcak bakmadı

Partiye oranla yüzde 8 fazla oy alan Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay istediği iddiaları yankılanmaktaydı. Ancak İnce, parti içerisinde istifaların sona ermesi gerektiğini ve kurultay lafının ağzından çıkmayacağını kamuoyuna duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:59

YORUM EKLE