CHP Gençlik Kolları, Eren'in Tutuklanmasına Tepki Göstermek Üzere Silivri'de Toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Kolları, eski CHP Millet Vekili ve PM üyesi Eren Erdem'in tutuklanmasına tepki göstermek için Silivri yakınlarında toplandı ve protesto gerçekleştirdi.

CHP Gençlik Kolları, Eren'in Tutuklanmasına Tepki Göstermek Üzere Silivri'de Toplandı

Eski CHP milletvekili Eren Erdem geçtiğimiz gün Atatürk Havalimanı'nda tutuklanmıştı. FETÖ operasyonu kapsamında göz altına alınan Eren Erdem'in tutuklanmasına tepki göstermek isteyen CHP İstanbul Gençlik Kolları üyeleri ise Eren Erdem'in tutuklanarak aktarıldığı Silivri Cezaevi önünde portesto ve basın açıklaması yapmak istedi ancak izin verilmedi. Silivri Cezaevi önünde toplanan gençlerin basın açıklamasına izin vermeyen jandarma ekipleri, bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu durumun ardından bölgeden ayrılan CHP Gençlik Kolları üyeleri basın açıklamasını Silivri Cezaevi'nin E-5 karayolu girişi tarafında gerçekleştirdi.

BAŞKAN BURKAY DÜZCE KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce; bu olayın bir hukuk katliamı olduğunu ifade ettiği basın açıklamasında 2010 yılında yapılan referanduma işaret eden söylemlerde bulundu. Mecvut hükümetin FETÖ'ye kol kanat gerdikten sonra düşman kesilmesine karşın FETÖ'ye karşı mücadele eden Eren Erdem'in FETÖ'cü ilan edildiğini söyleyen Düzce, kamuoyunun doğru kişilere sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi. Gizli tanık hususunda da vurgulamalar yapan Düzce'nin FETÖ ile işbirliği yapan ve gizli tanık kisvesi ile değerlerin katledildiğini açıklaması ise dikkat çekti.

AVUKATI İLK BİLDİRİMLERİ YAPTI

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eren Erdem'in avukatı Erdem'in iki kişilik hücrede tek başına kaldığı bilgisini paylaştı. Erdem'in moralinin oldukça yerinde olduğunu aktaran Avukat Onur Cingil, Erdem'in tek başına kalmaktan ziyade bir oda arkadaşı aradığını ve odasında çayını demleyip bir şeyler yazdığını, sohbet etmek istediğini söyledi. Erdem'in adresini 9 nolu Cezaevi C/10 blok 79 olarak paylaşan Cingil, Erdem'in kitap ve mektup beklediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 12:39

YORUM EKLE