CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Bir Milim Geri Adım Atmayacağım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğradı. Uğradığı saldırı sonrasında alandan zırhlı araçla CHP Genel Merkezine gelen Kılıçdaroğlu saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu; "Onlar sanıyor ki Kılıçdaroğlu biz saldırınca geri adım atacak. Bir milim geri adım atmayacağım" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Bir Milim Geri Adım Atmayacağım!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'de teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenazesinde kendisine yönelik saldırının hemen ardından CHP Genel Merkezi önünde bir açıklama yaptı.

CHP Genel Merkezine gelerek kurmaylarıyla toplantı yapan kılıçdaroğlu, toplantının ardından, genel merkez önündeki otobüsün üzerinde partililerine seslendi. 

Partililer tarafından “Başkana uzanan eller kırılsın” sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu'nu dinleyenler sık sık "Soylu istifa" sloganları attı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Onlar sanıyor ki Kılıçdaroğlu biz saldırınca geri adım atacak. Bir milim geri adım atmayacağım. Bu ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermem. Eğer bu ülke için canını feda edecek biri varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Şehitler bizim onurumuz. Şehitleri sonsuzluğa uğurlarken hepimizin yüreğinde bir acı duyulur. Benim şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar. Sanıyorlar ki baskı kuracağız, tehdit edeceğiz, Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazelerine katılamasın. Sonuna kadar katılacağım. Bu saldıranların şehide de, namaza da saygısı yoktur. Bunlar gerçek anlamda Müslüman da değildirler. Şehidin cenazesine katıldık, namaz kıldırmadılar. Bu ülkenin vicdanı sormayacak mı? Şehitten namazdan ne istiyorsunuz” diye konuşarak şöyle devam etti: 

“Onlar gibi olmadım hiçbir zaman. Biz bu ülkeyi nasıl kurduk, nasıl inşa ettik? Siz hangi yüzle bir şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz? Saldırıya uğradığım için asla üzülmedim. Çünkü haksız ve hukuksuzluğa uğrayanlar tarihin her döneminde saldırıya uğramışlardır. Biz feriştahları da gelse hakkı, hukuku ve adaleti savunacağız. Beni üzen şehide saygısızlık yapılmasıdır. O köyde oturanlar kusuru ve kabahati yoktur. Dışarıdan gelenler bunu tezgahlamıştır. Benim için dar ağaçları kurdular, her türlü tehdidi kurdular. Size söz veriyorum bir canım var, bu ülkenin bekası, huzuru, bütün çocukların huzuru için canımı vermeye hazırım. Bu ülkeye baharı getireceğiz söz veriyorum. Baharı getireceğiz dediğimde yapamazsınız demişlerdi. Ben bu ülkenin insanlarına güveniyorum. Her evde huzur ve bereketin olmasını istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 21:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler