CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İşte O Fotoğrafa Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Antalya'da partisinin bir Grup toplantısına katıldı. Toplantıda Çöp karıştıran kadın fotoğrafına karşı yapılan eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu Bu tablo 21'inci yüzyılın tablosudur ve hiç kimse bunu inkar edemez. İktidar medyasından birisinin çıkıp çöpte kağıt toplayan insanların nasıl geçindiğini sorduğunu gördünüz mü? açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İşte O Fotoğrafa Yanıt

Antalya'da partisnin düzenlediği bir grup tolantısına katılan CHP Genel Başkanı Kemal yaklaşan seçimler ve ülke ekonomisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "çöp karıştıran kadın" fotoğrafına gelen eleştirilere de cevap veren Kılıçdaroğlu:

“Buradan bütün işçi arkadaşlarıma sesleniyorum 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücretin 2200 TL olmasını istiyorsan gideceksin CHP’ye oy vereceksin. Antalya aynı zamanda bir çiftçi kenti. Seracıyı terörist ilan eriyor. Ne yaptı bunlar ne yaptı? Eğer bir hata yaptıysa gitti AK Partiye oy verdi. Şimdi o hatasını düzeltecek. Her şeye zam yaparsın, ilaca zam yaparsın bunlara kimse bir şey demez çiftçi neden zam yaptı? Ne yapsın çiftçi zararına mı satsın? Asıl zammı sen yapıyorsun faturayı çiftçiye çıkaracaksın.” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önemli satırbaşları:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi çok güzel projeler yaptı İzmir’de tarım her yıl en az yüzde 7.5 büyüdü. Aynı şeyi Antalya’da yapacağız.”

“Kuyrukların varlık kuyruğu olduğunu söylüyor madem varlık kuyruğu sen de gir o kuyruğa. Bizim derdimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesidir. Onlar ne yaptılar vatandaş pahalı olmasın diye verdi bunlar götürdü tanzim satışa sattılar. Şimdi soruyorum nereye gitti bu para?”

“Zaman zaman eleştiriler yaparım geçen salı günü bir fotoğraf gösterdim. Bir kadın bir çöp kutusunun içinde bir şeyler arıyor. Yanında da Erdoğan’ın fotoğrafı var. Benim içimi acıttı. 21’nci yüzyılın Türkiye’sinde bir tablo bu. Efendim dediler ki bu kadının 4 katlı apartmanı var vs. Kadının yüzü görülmüyor. Kim söylüyor bunu havuz medyası. Bu tablo 21’inci yüzyılın tablosudur ve hiç kimse bunu inkar edemez. İktidar medyasından birisinin çıkıp çöpte kağıt toplayan insanların nasıl geçindiğini sorduğunu gördünüz mü? Bir gün önce bu fotoğraf gazetelerde yer alıyor hiç kimse ses çıkarmıyor. Ben gösteriyorum kıyamet kopuyor”

“Saray’da işsiz yoksul var mı? Saray sosyetesi vardır hiç birinin çocuğu uşsuz değil. Biz bu tabloyu ters düz edeceğiz Allah’ın izniyle. İzmir Büyükşehir Belediyemiz kapılara süt bırakıyor. Süt ihtiyacı olan çocuk kazanıyor. Allah’ın izniyle Antalya’da da yapacağız. Bizim  amacımız harkesin kazandığı ve mutluluk içinde yaşadığı bir Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz. Antalya Antalya’dan yönetilmelidir. Sizin bir Antalya Büyükşehir Belediye başkanınız var sonu gelmek üzere, yakında görevi bırakacak.”

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler