CHP Lideri Kılıçdaroğlu; Referanduma hazırız, istiyorlarsa yine YSK orada gitsinler..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. 31 Mart seçimlerinin ardından kumpas kurulduğunu vurgulayarak AK Parti'ye yüklenen Kılıçdaroğlu, 'İstiyorlarsa yine YSK orada gitsinler, yine desinler, vallahi de billahi de itiraz etmeyecek, yeniden seçime gideceğiz' diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu; Referanduma hazırız, istiyorlarsa yine YSK orada gitsinler..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisinin grup toplantısında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, partili Cumhurbaşkanlığını da eleştirerek, Cumhurbaşkanının tarafsız kalması gerektiğinin önemini aktardı.

23 Haziran yenilenen İstanbul seçim sonuçlarını değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bu seçimlerin iki sonucu var" diyerek bunun ilkinin seçmenin ülkedeki siyasilere bir mesaj verdiği üzerineydi. Kılıçdaroğlu; "Seçmen, siyasetin vesayetinde olan yargıya önemli bir mesaj verdi; İmamoğlu'nun mazbatasını haksız şekilde elinden aldınız. Bizim görevimizdir, haksızlık karşısında susan şeytan olacaksa biz şeytan olmayacağız, mazbatayı hak edene vereceğiz' diye konuştu. 

Bu seçimin bir diğer anlamının da halkın tarafsız bir cumhurbaşkanı istediği mesajıydı. CHP lideri, "Tarafsızlık konusunda bir referanduma hazırız. Gelsinler yapalım o referandumu. Görürsünüz, ezici bir şekilde tarafsızlık çıkacak." vurgusunu yaparak, "İstiyorlarsa yine YSK orada gitsinler, yine desinler, vallahi de billahi de itiraz etmeyecek, yeniden seçime gideceğiz" dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN 7 KURAL:

Seçimlerde çok iyi çalıştıklarını ve bundan sonra asıl görevlerin belediye başkanlarına düştüğünü ve Halkçı belediyecilik anlayışı ile yola çıkmaları için 7 kurala uymaları gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu bu 7 kuralı şöyle açıkladı:

1. Yönettiğiniz belde insanlarının inançları, kimlikleri, yaşam tarzları itibariyle ayırmayacaksınız; herkesi kucaklayacaksınız.

2. Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar için değil; halk için yapacaksınız.

3. Beldenizde fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapılacak, yatırımlara bu bölgelerde öncelik verilecek. Kadınlar ve dezavantajlılar lehine karar alacaksınız.

4. Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyacak, teşhir etmeyeceksiniz.

5. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. İsrafla mücadele edeceksiniz.

6. Belediyede yönetici atamalarında kesinlikle liyakat sistemine uyacaksınız. İşi ehline vereceksiniz.

7. Belediyeyi adaletle yöneteceksiniz.

GEZİ PARKI DAVASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halen devam eden Gezi parkı davası ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunarak konuşmasında, "Demokraside yeşile sahip çıkmak, demokrasilerin olmazsa olmazıdır. İnsanlar düşüncelerini ifade edebilirler. Hiç kimse şiddete başvurmadı. Osman Kavala içeride, niçin? FETÖ'cü savcıların hazırladığı iddianameler vardı. Beraat ettiler. Aradan zaman geçti. İntikam alacaklar. Aynı iddianamelerden yola çıkıldı adına da 'Yeniden kıymetlendirme' dediler. Borsa mı bu? Delil varsa getirirsin. Gezi davasına çökmesine yol açacak cümleyi Osman Kavala kurmuş; 'Maden Soros'tan talimat almışım, finanse etmişim. O zaman Soros'un iddianamede yer almaması doğru değil mi'. Amaç Soros değil, amaç gençlerden intikam almak. Gezi olayları Türkiye'nin dünya siyaset tarihine bıraktığı bir izdir. Gezi eylemine katılanların tamamı bizim gençlerimizdir, evlatlarımızdır. Bir eylem yapıyorlar. Onları çağırdılar, Başbakanlık'ta özel görüşmeler yapıldı. Bir süre sonra da bu bitti. FETÖ'nün taktikleri aynen devam ediyor. Kim ne derse desin Osman Kavala boşuna yatıyor. Hiç kimse meraklanmasın Türkiye'nin önü açıldı." ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 20:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler