CHP'nin Güncel Odağı Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü, Faik Öztrak, partinin MYK toplantısı sonrasında muhabirlerle buluştu. CHP'nin son günlerde gündeminde neler var ele aldı.

CHP'nin Güncel Odağı Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yöneticiliğinde geçen MYK toplantısı tamamlandı. MYK'nın tamamlanmasının ardından Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir basın toplantısı gerçekleştirerek, muhabirlerle bir araya geldi ve kendisine yöneltilen çeşitli sorulara yanıt verdi. Partiye, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından yönlendirilen af önerisi ile ilgili olarak konuşan Öztrak, bu konu ile ilgili olarak kesin bir durumun söz konusu olmadığını ve iktidarın görüşlerini paylaşması gerektiğini ifade ederek, bu konunun hassasiyetine değindi. HDP ile ilgili olarak yöneltilen ittifak sorusuna ise açık bir yanıt vermeyen Öztrak, önlerindeki süreçte kiminle, neyi, nasıl yeneceklerine baktıklarını söyledi.

GÜNDEMDE NELER VAR AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, muhabirlerle CHP'nin son günlerde odağında olan konuları ele aldı. Bu kapsamda Enis Berberoğlu'nun bu bayramda da tutuklu kaldığınıve kendisinin dokunulmazlığının halen bulunmasına karşın bu duruma maruz kalmasının adaleti zedeleyici olduğuna işaret eden söylemlerde bulundu. Anayasanın 83. maddesine dayanarak verdiği açıklamalarda Enis Berberoğlu'nun soruşturmalarının durması gerektiğini açıkladı. İktidarın ülkede gerçekleştirilen protestolara karşı gösterdiği tavrı da ele alan Öztrak, "bu işin sonu olmaz" dedi.

İktidarın ekonomik politikalarını ve yaşanan zorlukları ele alan Öztrak ayrıca bayramdan önce maaşını alamayan emeklilerin yaşadıkları mağduriyete ve fındık taban fiyatının en kısa sürede açıklanması gerektiğine değinerek konuşmalarını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 00:01

YORUM EKLE