Cumhur İttifakı İstanbul Mitingine Kaç Kişi Katıldı? Yenikapı Cumhur İttifakı Mitingine Katılan Kişi Sayısı Belli Oldu

Yenikapı Mitingine kaç kişi katıldı? Yenikapı'da Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla gerçekleştirilen mitinge 1 milyon 600 bin kişinin geldiği bildirildi. Mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli vatandaşlara özellikle de kürt kardeşlerimize önemli mesajlar verdi.

Cumhur İttifakı İstanbul Mitingine Kaç Kişi Katıldı? Yenikapı Cumhur İttifakı Mitingine Katılan Kişi Sayısı Belli Oldu

Yenikapı'da gerçekletirilen İstanbul Mitingine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğanın yaptığı açıklamada Yenikapı Mitingine 1 miyon 600 bin kişinin geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına "Sevda nedir bilmezken, sevdalandığım şehir, gök kubbenin altında kubbeler arasında nakış gibi işlenen şehir. Şu anda aldığım resmi rakam 1 milyon 600 bin."

Devlet Bahçeli de İstanbul mitinginde çeşitli açıklamalarda bulundu. Bahçeli "Gecesi sümbül kokan İstanbul, Türkçesi bülbül kokan İstanbul, bugün muhteşemsin, bugün tarih yazıyorsun. İstanbul sıradan bir şehrin adı değildir. İstanbul tarihtir, fetihtir. Mazlumların kulağı İstanbul'a çevriktir." ifadelerini kullandı.

 

Bu kadarla kalmayıp açıklamalarına "Alçak teröristler 630 yıl önceki Kosova Savaşı'nın kinini tutuyorlardı. Barbar Haçlılar Viyana Kuşatması'nın öfkesini taşıyorlardı. Yeni Zelanda'da camileri kundaklayıp Müslümanları şehit eden canilerden birisi "Türk milletine, boğazın batı yakasından Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Ayasofya minarelerden kurtulacak." diyor. Şu anda boğazın batı yakasındayız, Yenikapı'dayız, katillergelin de görelim. Konstantinapolis diye bir yer yoktur, Kürdistan diye bir yer asla olmayacaktır."

"31 Mart seçimleri İstanbul için kader seçimidir. İstanbul'da FETÖ'ye PKK'ya geçit yoktur. Zillet ittifakı beladır, Cumhur İttifakı bekadır. Kürt kökenli kardeşlerimizi HDP'nin bindirilmiş kıtası görmek, tek kelime ile vatan hainliğidir. Hakkari neyse Yozgat odur. Kürt kökenli kardeşlerimiz hiç kimsenin tasallutuna giremez"gibi çarpıcı konuşmalar yapıldı.

31 Mart seçimlerini kazanmaktan başka seçeneklerinin olmadığını belli ettiler. Kürt kökenli kardeşlerimizin hain planları bozacağını, zillet ittifakını kabul etmeyip, HDP yi kabul etmemektir.

İki liderin öncesinde Binali Yıldırım da açıklama yaptı.  Sayın Cumhurbaşkanım, MHP’nin sayın Genel Başkanı, Türkiye sevdalısı değerli kardeşlerim Yenikapı ruhunu yaşatan kahraman İstanbullular. İstanbul, sen şehirlerin şahısın. İstanbul sen şehirlerin sultanısın. İstanbul peygamber efendimizden müjdesin.Şehitler, gaziler emanetisin. İstanbul, Fatih Sultan Mehmet’in fethetti, Mimar Sinan’ın süslediği, Atatürk’ün işgalden kurtardığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın çöpten çukurdan çamurdan susuzluktan çıkararak İstanbul… 1994’ten beri gönül coğrafyamızın lideri, mazlumların kardeşi, suskun dünyanın sesi Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak İstanbul’a hizmet etme fırsatı bulduğum için rabbime şükrediyorum.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 23:49

YORUM EKLE