Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı; Bizde Bağdadi'nin hanımı yakaldık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı bir açıklamayla Dünya medyasının gözünü Türkiye'ye çevirdi. IŞİD'in ölü ele geçirilen elebaşısı Ebubekir el Bağdadi'nin Türkiye tarafından yakalandığını söyleyen Erdoğan, ABD gibi yaygara yapmadıklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı; Bizde Bağdadi'nin hanımı yakaldık!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında, tüm Dünyanın gözünün Türkiye'ye çevrildiği önemli bir açıklamada bulundu. 

Bu bilgiyi ilk kez paylaştığı vurgusunu yaptığı konuşmasında Erdoğan, IŞİD  terör örgütünün lideri Bağdadi'nin eşinin Türkiye tarafından yakalandığını duyurdu.

Terör örgütleri iel başlatılan çalışmaların güçlü bir şekilde devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleri ile verilen mücadelenin bundan sonra da kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin IŞİD liderini etkisiz hale getirmesinden sonra kendilerinin de Bağdadi'nin eşini yakaladıkalarını söyleyerek konuşmasında, "Biz de hanımını yakaladık ilk defa bugün açıklıyorum. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini Suriye tarafında yakaladık. Ama ABD gibi yaygara yapmadık." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın bu açılamasından hemen sonra İngiliz yayın kuruluşu BBC, son dakika haberi geçerek Erdoğan'ın konuşmasını yayınladı. BBC, haberinde, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdadi’nin eşlerinden birinin yakalandığını duyurdu, teröristin kız kardeşi ve kayınbiraderinin gözaltına alındığı yolundaki haberleri de teyit etti.” dedi.

İngiltere’nin en çok okunan gazetelerinden The Sun ise son gelişmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını alıntılayarak okurlarına duyurdu.

Terör örgütü IŞİD elebaşısı Ebubekir el Bağdadi, 28 Ekim günü Amerikan Özel Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği operasyonla ölü olarak ele geçirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 12:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler