Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Dünyaca Ünlü Nike Firması Ağrı'da Fabrika Kuracak!

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri kapsamında miting programına Ağrı ile devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı’ya yapılacak projeleri açıkladı. Dünyaca ünlü NIKE firmasının Ağrı’daki projesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ağrı mitinginden detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Dünyaca Ünlü Nike Firması Ağrı'da Fabrika Kuracak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri kapssmında gerçekleştirdiği miting programlarına Ağrı ile devam etti. Mitingde Ağrı’da yaşayan vatandaşlara birçok müjdeyi de verdi. İşte Cumhurbaşkanının Ağrı mitinginden bazı önemli noktalar:

Konuşmasına Ağrı’ya kazandırılan projeler ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akpartinin iktidarda olduğu süre zarfında Ağrı’ya spor kompleksleri, bilim ve kültür merkezleri, moden üniversite ve son olarak da açılışa hazır hale gelen ‘millet bahçesi’ projeleri kazandırdıklarını açıkladı.

Erdoğan, muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da bazı göndermeler yaparak, Ağrı’ya iktidarda oldukları süre boyunca toplamda 12  katrilyon tutarında hizmet götürüldüğünü açıkladı. 

Sağlık alanında yapılan yatırımlara da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1045 yatak kapasiteli tam donanımlı sağlık kuruluşlarını devreye aldıklarını açıkladı. Aynı zamanda TOKİ tarafından moden konutların inşa edildiğine ve su arıtım tesisleri kurulacağına da değindi. 

Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşanan Hatay’daki baraj polemiğine de değinen Cumhurbaşkanı, son olarak Ağrı’da Yazıcı Barajını devreye aldıklarını, yeni baraj ve göletler oluşturulacağını ve bu sayede çiftçinin tarımda verim elde edeceklerini duyurdu. Şehirde bulunan havaalanına ait terminal binasını yenileyerek kapasite artırımı gerçekleştirdiklerini ve işlek bir alan haline getirdiklerini açıkladı.

Dünya çapında büyük bir firma olan NIKE ayakkabı firmasının, Ağrı’da açacağı fabrika ile yaklaşık 5000 vatandaşa istihdam sağlanacağını, şehirdeki tekstil faaliyetlerini artıracaklarını ve Ağrı’nın et ve et ürünlerinin merkezi haline geleceğini bildirdi. 

Erdoğan, açıklamalarına son zamanlarda yaşanan ezan polemiğine değinerek devam etti. Birlik ve beraberliğin bozulmaması gerektiğini, terör örgütüne karşı birlik olmayı, Kürt - Türk ya da ırk ayrımı yapılmadan herkese eşit hizmet uyguladıklarını ve bundan sonra da öyle olacağını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingdeki konuşmasına Ağrılıların ve tüm Türk vatandaşlarından 31 Mart seçimleri için destek beklediklerini söyleyerek noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 00:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler