Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump anlaştılar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, Fırat'ın doğusuna başlatılan askeri harekat ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın operasyon kapsamında anlaştığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump anlaştılar!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, CNN Intenational'a çok önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Kasım tarihinde Washington'da bir araya geleceğini söyleyen Aybet, göürşmede dün başlatılan ve halen devam eden askeri harekat ve DEAŞ ile mücadelede izlenecek yollarla ilgili konuların konuşulacağını kaydetti.

Başdanışman Prof. Dr. Gülnur Aybet, konuşmasında Erdoğan ve Trump'ın operasyon hakkında bir anlaşmaya vardıklarını vurgulayarak, "Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyonun keyfiyeti konusunda tam olarak anlaştılar. Yapılacak görüşmede de ABD ile paylaştığımız ortak görüşlerin bir parçası olarak DEAŞ ile mücadele ve uluslararası toplumun üzerine düşen sorumlulukların ele alınacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 21:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler