Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara Projeleri Açıklaması: Ulus Meydanı Merkezileşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Ankara açıklaması. Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki'nin projeleri hakkında konuşan Erdoğan, ''Ulus meydanı merkez olacak.'' ifadelerini kullandı. Hedefinde Millet İttifakı'nın CHP adayı Mansur Yavaş'ta vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara Projeleri Açıklaması: Ulus Meydanı Merkezileşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın ortak Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin Ankara projeleri hakkında konuştu. Erdoğan, Özhaseki’nin ciddi projeleri olduğunu işaret ederek, 12 kilometrelik bir kültür rotasının kazandırılacağını konuştu. Cami, müze ve tarihi eserler başta olmak üzere 411 eserin yeniden ele alınacağını ve Ankara’ya kazandırılacağına değinen Erdoğan, Ulus Meydanı’nın merkez haline getirileceğini konuştu.

Ulus Meydanı Merkezileşecek

Erdoğan, Ulus Meydanı’nda sinema, konser ve tiyatro etkinliklerinin artırılacağını aktararak etkinliklerin merkezi olacağını söyledi. Bölgede dolmuş duraklarının da artırılacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bayram Veli Camii ile Ankara Kalesi arasında teleferik kurulacağını aktardı.

13 Millet Bahçesi Yapılacak

Erdoğan, Ulus ve Ankara Kalesi arasındaki ulaşımın kolaylaştırılacağının altını çizerek tarihi bölgelerin kültür projelerine uyarlanacağını hatırlattı. Roma Tiyatrosu’nun restore edileceğini konuşan Erdoğan, Ankara’da 13 yeni millet bahçesinin yapılacağını 20 kamp karavan alanının yapılacağını anlattı.

Yıkım Değil, Kalkınma Yaratılacak

Erdoğan, Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş’ı eleştirerek sözlerine devam etti ve sahte senet olayını hatırlattı. Yavaş’ın sahte senetlerle meydanlarda dolaştığını konuşan Erdoğan, CHP’ye bu anlamda ders verilmesi gerektiğine değindi. Ankara’nın tercihini yıkımdan yana değil, kalkınma ve özgürlükten yana kullanması gerektiğini anımsattı.

Bahçeli: Ankara Top Seslerine Teslim Olmadı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi hakkında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimleri uçurumdan önceki son çıkış olarak değerlendirdi. Bahçeli, Ankara’nın Polatlı’dan gelen top seslerine teslim olmadığını hatırlatarak, büyük badirelerin atlatıldığını konuştu. Özhaseki’nin Ankara’nın bir evladı olduğunun altını çizen Bahçeli, Yavaş’a da gündeminde yer verdi. MHP Lideri, Yavaş hakkında ortaya çıkan eski ülkücü söylemlerini ‘’ya ülkücüsündür ya değilsindir.’’ ifadesiyle eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 00:10

YORUM EKLE