Cumhurbaşkanından yeni parti girişimi ile ilgili açıklamalar!

Cumhurbaşkanından yeni parti girişimi ile ilgili açıklamalar! Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti ile ilgili geçmişi örnek gösterdi.

Cumhurbaşkanından yeni parti girişimi ile ilgili açıklamalar!

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN YENİ PARTİ AÇIKLAMASI

Önümüzdeki günlerde de devam edecek olan AK Parti Genel Merkezindeki toplantıya pek çok ilden milletvekili katıldı. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum ve Edine illerinden gelen milletvekilleri ile beraber toplantı yapan AK Parti yönetimi toplantılara bir süre daha devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı toplantıda İstanbul seçimlerinde alınan yenilgi konuşuldu. Milletvekilleri sırayla konu hakkında değerlendirilmesini söyledi. Notlar alan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimleri için neler yapılabileceklerini de tartıştı. Tartışmalar sonrası açıklama yapan Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

"31 Mart seçimlerinde kazanan biziz. İstanbul'da farklı bir sonuç çıkmış olabilir. Ama ilçelerde de yine biz kazandık. 23 Haziran'da millet böyle takdir etti. Saygı duyuyoruz. Varsa bir hatamız, eksiğimiz, gereğini yapıp ona göre adımlarımızı atarız. Millete niye kendimizi anlatamadık, bunlara hep bakacağız. Suçu millette atmayacağız. Kendimizde arayacağız. Gerekli muhasebeyi yapıp, eksiği ve hatayı düzeltip yolumuza en iyi şekilde devam edeceğiz."

PARLEMENTER SİSTEM BİTTİ

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi son zamanlarda en çok tartışılan konulardan oldu. Bu konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Bu CHP'nin projesidir. Bizim gündemimizde böyle bir şey yok. Millet Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda kararını vermiştir. Parlamenter sistem defteri kapanmıştır. Eskiye dönülmesi söz konusu değil. Ama yeni hükümet sistemi ile ilgili bazı aksayan yönler varsa bunları gidereceğiz, revize edeceğiz ve gerekli adımları atacağız."

YENİ PARTİ HAKKINDA ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Toplantıda gündeme gelen bir diğer konuda yeni parti oldu. Kurulacak olan yeni parti hakkında üstü kapalı yorum yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte de bunu deneyenler oldu ama başarılı olamadılar. Bugün de aynı şeyin olacağını düşünüyorum."dedi. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında konuşmadı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 18:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler