Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Brett Mcgurk'un Yazılarına Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, DEAŞ eski Özel Temsilcisi McGurk'un Washington Post'taki yazılarını eleştirdi. Kalın, McGurk'un iddialarının asılsız olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Brett Mcgurk'un Yazılarına Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’nin DEAŞ’la Mücadele eski Özel Temsilcisi Brett McGurk’un Washington Post gazetesinde Türkiye aleyhindeki yazısını eleştirdi. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Kalın, McGurk’u terör örgütlerini övmekle ve Türkiye karşıtı söylemlerin kabul edilemeyecek olduğunu anlattı.

Türkiye Arap, Kürt, Süryanilerin Hayatını Kurtardı

Kalın, McGurk’un analizlerinin hatalı olduğunu ve suçlamaların saçmalık olduğunu dile getirdi. Kalın, ifadelerin PKK propagandasından ibaret olduğunu savunarak, Türkiye’de farklı etnik kökenlere bağlı olan insanların hayatının kurtarıldığını anlattı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, ABD’nin terör örgütü PKK’ya hayat vermek istediğini ifade ederek bunun gerçekleşmeyeceğini anlattı.

McGurk: Türkiye Güvenilir Değil

McGurk, Washington Post’taki yazısında Türkiye ile Suriye arasındaki durumla ilgili açıklamalarda bulundu. McGurk, Suriye meselesinin çözümünde Türkiye’nin güvenilir bir partner olmadığını dile getirdi ve Türkiye’yi muhaliflere destek vermekle suçladı. ABD’nin Demokratik Suriye Güçleri’ni desteklediğini anımsatan Kalın, Türkiye’nin bir altenatif olmayacağını paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 06:00

YORUM EKLE