Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Bağdadi açıklamasında YPG hakkında önemli uyarı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, gerçekleştirilen operasyon sonrasında YPG'ye paye verilmeye çalışıldığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Bağdadi açıklamasında YPG hakkında önemli uyarı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamayla terör örgütü DEAŞ'ın lideri Bağdadi'nin öldürüldüğünü duyurmasının arkasından Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD unsurlarının terör örgütü lideri Bağdadi'ye karşı düzenledikleri operasyon sonra Bağdadi'nin etkisiz hale getirildiğinin duyuruulmasından sonra terör örgütü YPG'ye paye verildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bunun kabul edilemez bir davranış olduğunu söyledi.

DEAŞ liderinin öldürülmesini önemli biz kazanım olduğunu söyleyen Kalın, "Özellikle Suriye'de YPG terör örgütüne bir kredi çıkartma, onlara bir paye verme şeklinde bir çabanın olduğunu da görüyoruz. Bunlara karşı da herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. diye konuştu.

Söz konusu terör örgütünün en çok Müslümanlara zarar verdiğini ve bunların temizlenmesinin bu sapkın ideolojinin ortadan kaldırılmasının Türkiye’nin de desteklediği bir konu olduğunu belirten sözcü Kalın, açıklamasına şöyle devam etti:

"DEAŞ ideolojisinin ne kadar sapkın bir ideoloji olduğuna dair Diyanet İşleri başkanlığımız da çalışmalar yaptı. Bunlara devam edilecek. Dini kullanan sapkın ideoloji anlamında DEAŞ ve FETÖ'nün birbirinden farkı yok.

Askeri istihbari birimlerimiz koordinasyon yaptı. Operasyonun gerçekleştiği gece askeri makamlarımız arasında yoğun bir diyalog olduğunu söyleyebiliriz."

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 17:33

YORUM EKLE