Ekonominin Kahramanları Bakkallar

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin geçtiği zorlu ekonomik süreçte bakkalların gösterdiği kahramanlığı övdü.

Ekonominin Kahramanları Bakkallar

Türkiye'nin bir süredir uğraşmakta olduğu döviz kuru meselesi, piyasalarda dalgalanmaların yaşanmasına neden olmaya devam ediyor. Bu kapsamda son dönemde özellikle spekülatif artışları dikkate alarak örtülü zam yoluna gidenler denetime alınırken, küçük esnafların ise fiyatlarda oynama yapmaması dikkat çekiyor. Durum ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bakkalları taktir etti. Ürünlerin fiyatında artışa gitmeyerek, kahramanlığını gösteren bakkallara işaret eden Palandöken, bakkalların zamlar karşısındaki en önemli engel olduğuna değindi.

AHİLİK KÜLTÜRÜNÜN ETKİSİ BÜYÜK

Konuşmalarında ahilik kültüründen bu yana kahramanlık ünvanını alan bakkalların, döviz kurunun Türkiye'yi test ettiği son dönemlerde gösterdiği çabayı överken, fiyat arttırmayan bakkalların halktan da taktirini aldığını beyan etti. Küçük esnafın bu şartlar altında gösterdiği özenin asla unutulmayacağını vurgulayan Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı, Türkiye ekonomisinin de bu sayede kalkınmaya devam edeceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 14:51

YORUM EKLE