Ekrem İmamoğlu mazbatayı ne zaman alacak? İşte İmamoğlu tarafından açıklanan tarih

Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini de kazanmasının ardından, mazbatanın ne zaman verileceği merak araştırılmaya başlandı. Ekrem İmamoğlu mazbata tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte açıklanan tarih!

Ekrem İmamoğlu mazbatayı ne zaman alacak? İşte İmamoğlu tarafından açıklanan tarih

Yeniden İstanbul Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alacağı tarih ile ilgili açıklamalar yaptı. Mazbata ile ilgili herhangi bir sorunun olmadığını belirten İmamoğlu, “bir sorun yok, rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var” dedi.

Beylikdüzü’ndeki evinden sabah saatlerinde çıkan İstanbul’un yeni belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, ofisine geçti ve burada basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Önceki gün neler yaşandığı hakkında gelen bir soruya çiçeği bununda başkan Ekrem İmamoğlu şu şekilde yanıt verdi:

“Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımız toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul’a katmak istiyoruz”

Mazbata Ne Zaman Verilecek?

Mazbata süreci ile ilgili konuşan Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı: “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şu anda bize ulaşan negatif bir durum yok. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz.“

İtiraz Süreci Bugün Bitiyor

Ekrem İmamoğlu yasal itiraz süreci ile ilgili de konuştu ve itirazların bugün bittiğini, itirazların olabileceğini söyledi. İl seçimin reddedebileceğini bileceğini söyleyen İmamoğlu, “yarın olması yönünde bekliyoruz, olursa vatandaşlarımıza devir teslimi duyuracağız” dedi.

“Önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz”

Ekrem İmamoğlu seçim sonuçları sonrası ile ilgili olarak, saat 3’e kadar beklediklerini, kızının uyuduğunu ve bu süreci hiçbir şekilde zafer olarak görmediğini belirtti. İstanbul’un yeni belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Çünkü toplumun bir kesimine karşı bir zafer vesaire yok. Bu bir demokrasiyi tamir etme süreciydi. Elbette biz seçimi kazandık, ama millet kazansın, istiyorum. Hiç kimse dışında kalmadan 16 milyon kazansın istiyorum. Onu başardığımızı düşünüyorum. İnşallah 16 milyon insanın kazandığını önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 19:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler