Ekrem İmamoğlu'ndan Abdullah Gül'e Teşekkür!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan gerekçeli İstanbul kararına olan tepkisi gecikmedi. Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül'e bu tepkisinden dolayı teşekkürlerin iletti. Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu karar sonrasında yapılan açıklamalar ve tepkiler oldukça sertti. İşte detaylar...

Ekrem İmamoğlu'ndan Abdullah Gül'e Teşekkür!

Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan gerekçeli İstanbul kararına olan tepkisini göstermişti. Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül'e bu tepkisinden dolayı teşekkürlerin iletti. 

Abdullah Gül'den YSK Kararı Sonrası Açıklama

Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter üzerinden açıklama yapan ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan gerekçeli karar ile İstanbul seçimleri hakkında alınan karara yönelik, 11. Cumhurbaşkanı Gül tepkisini gösterdi. Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı karara yönelik yapmış olduğu açıklamada "Anayasa Mahkemesi'nin 2007 yılında bildirdiği '367 Kararı' sonrasında hissettiklerim ve bir diğer yüksek mahkeme Yüksek eçim Kurulu tarafından alınmış alınan kararı öğrendiğimde hissettiklerim aynı oldu. Ne yazık ki bir arpa boyu yol alamamışız." diyerek tepkisini iletti. 

Ekrem İmamoğlu Açıklamasında Hangi Konulara Değindi?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül'ün YSK'a göstermiş olduğu tepkiden dolayı teşekkürleri iletti. İmamoğlu, konuk olduğu bir televizyon kanalında; "Kurumların geçmiş dönemlerde eksikleri ve hataları olma ihtimali oldukça yüksek. Kurumumun geçmişini elbette bu ekranlarda tartışacak değilim. Fakat bu konuda ki kişisel görüşümü açıkça söyleyebilirim. Bir seçimin yapılmaması adına elindeki tüm kuvvetleri kullanması bugünün yumuşak bir hali. Bir insanın toplumda eşit bir şekilde siyaset yapma fırsatını elinden almaya çalışıyorsunuz. Bu bazen yargı eliyle, bazen de ordu tarafından yapıldı. Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanı hakkındaki açıklamasından sonra çok teşekkürlerimi ilettim. Bunun, daha üst perdeden söylenmesi lazım. O tür sıkıntıları yaşamış biri olarak, eski bir cumhurbaşkanı olarak bunları söylemekten çekinmiyor." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 23:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler