Erdoğan'dan Bu Defa Kesin Talimat

Merdiven altı dershanelerin halen çalışmalarını sürdürdüğünü öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'na kesin olarak kapatılması talimatını verdi.

Erdoğan'dan Bu Defa Kesin Talimat

Bir dönem paralel oluşum tarafından kullanılarak, öğrencileri kendi fikirleri ile motive ettiği ortamlar olduğu tespit edildikten sonra kapatılmasına karar veren dershaneler, yeniden farklı isimlerle örgütlenmeye başlayınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sert talimat geldi. Bu kapsamda "tek ders kursu" gibi isimlerle kaçak yollarla çalışmalar gerçekleştiren oluşumların kapatılması ile ilgili olarak operasyon başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'na verilen kesin talimata göre farklı isimlerle dershane niteliği taşıyan oluşumların sona erdirileceği öğrenildi.

15 TEMMUZ KAHRAMANININ OĞLUNDAN ÖĞRENİLDİ

Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in oğlu Doğan Ertuğrul Halisdemir'in dershaneden döndüğünü öğrenmesi üzerine bu tip oluşumların halen çalışmalarını devam ettiğini öğrenmesi tepkiyi tetikledi. Kaçak olarak çalışmalarını sürdüren dershanelerin varlığını öğrenen Erdoğan bu oluşumların ailelerden para sömürdüğünü ifade ederek Milli Eğitim Bakanlığı ile temasa geçti ve "bu kez kesin kapatın bu dershaneleri" talimatını bildirdi. Bildirimi alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu çalışmaları sürdüren kursların kapatılması adına geniş çaplı operasyon başlatılacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 13:16

YORUM EKLE