Erdoğan'dan Sert Eleştiriler

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü için gerçekleştirilen etkinliklere katılan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmalarında Türkiye'yi hedef alan yabancı kuvvetleri eleştirdi.

Erdoğan'dan Sert Eleştiriler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sene 947. yıldönümü kutlanan Malazgirt Zaferi'nin anıldığı törende yaptığı konuşmalarla dikkat çekti. Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılan Erdoğan, Türkiye'ye özellikle ekonomik bazda saldırılarla son günlerde gündeme gelen yabancı milletlere eleştirilerde bulundu. Etkinliğe katılan vatandaşlarla, yaşanan saldırılar ve linçler ile ilgili olarak paylaşımlarda bulunan Erdoğan "Güçlü olmazsak bize nefes alma, su içme, yemek yeme imkanı vermezler..." şeklinde söylemlerde bulundu.

MİLLİ PARK İLAN EDİLDİ

Malazgirt'te törene katılarak konuşmalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda gerçekleştirilen törende vatandaşlarla temas kurdu. Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni kapsamında konuşmalarını gerçekleştiren Erdoğan, bu bölgenin Milli Park ilan edildiğini hatırlatarak, ilgili çalışmaların başlatıldığını açıkladı. Parkın içeriği ile ilgili olarak çalışmaların da devam ettiğini ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında gelecek seneye kadar tüm bölgelerin yeşillendirilmesinin tamamlanacağını söylediği konuşmalar büyük reaksiyon aldı. Türkiye'nin tarihini yaşatmak konusunda daima çalışmalara önem verildiğinin de altını çizen Erdoğan, yabancı para üzerinden Türkiye ile karşı karşıya gelen ülkelere de eleştirilerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 00:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler