Erdoğan'dan Yıldırım'a Övgü Sözleri Göz Yaşarttı

Türkiye'nin yeni sistem öncesindeki son Başbakanı olan Binali Yıldırım, Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde duygusal anlar yaşadı. Erdoğan, Devlet Şeref Madalyası'nı taktı.

Erdoğan'dan Yıldırım'a Övgü Sözleri Göz Yaşarttı

AK Parti Hükümeti'nin, 24 Haziran seçimleri sonrasında yeni sistem ile birlikte tek adam sürecine girmesi artık tamamlandı. Başbakanlığın kaldırıldığı bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artık tüm yönetim yetkilerini bir noktada toplamış oldu. Başbakanlık görevi yeni sistem gereği sona eren Binali Yıldırım ise Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde Şeref Madalyası ile onurlandırıldı. Türkiye'ye verdiği hizmetler ve AK Parti'de başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partinin birçok koluna önemli destekler verdiği aktarılan Binali Yıldırım tören esnasında duygularına hakim olamadı.

TAYYİP ERDOĞAN, ÖVGÜ YAĞDIRDI

AK Partili Binali Yıldırım, milletvekilliği ardından Ulaştırma Bakanı olarak görev almıştı ve ardından Başbakanlık görevine getirilmişti. Tüm bu süreci "40 yıllık dostluğumuzun imtihanı başarıyla atlatılmıştır" şeklinde ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım'ın en zor ve en meşakkatli anlarda bile kuş kanadıyla gelip destek sağladığını söyledi. 40 yıllık dostluk sürecinde hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığını ve bazıları gibi de yolunu şaşırmadığını ifade eden Erdoğan'ın konuşmaları Binali Yıldırımın gözlerini doldurdu.

Tören Beştepe'de gerçekleştirildi ve Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni ile eski Başbakan Binali Yıldırım'a Şeref Madalyası takıldı. Madalyanın takdimini ve takılmasını ise yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

DEVLET ŞEREF MADALYASI NEDİR?

T.C. Devlet Şeref Madalyası, Bakanlar Kurulu onayı ve Cumhurbaşkanı'nın tevcihi ile verilmekte olan altın kaplamalı madalyadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek derece sahibi sivil madalyasıdır.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 13:46

YORUM EKLE