HDP'li Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin belediyelerine kayyum ataması yapıldı

PKK terör örgütüne üye suçlamasıyla gözaltıa alınan Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin'in HDP'li başkanlarının yerine kayyum atamaları yapıldı.

HDP'li Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin belediyelerine kayyum ataması yapıldı

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör soruşturması kapsamında görevlerinden alınarak tutuklanan HDP'li belediye başkanlarının yerine kayyum atandı. 

PKK terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilerek tutuklanan HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman'ın yerine Vali İdris Akbıyık görevlendirilirken, HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz'in yerine Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ve yine HDP'li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yerine de Kaymakam Osman Doğramacı atandı.

HDP'li Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Cihan Karaman 15 Ekim tarihinde göaltına alınmış ve hakkındaki suçlamalardan dolayı mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. Karaman'ın yerine ise Vali İdris Akbıyık kayyum olarak atandı. 

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturmasında örgüt ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmıştı. Yerine ise Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar'ın ataması yapıldı.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgüüt PKK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kağsamında  “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” suçlamasıyla tutuklanan HDP’li Belediye Başkanı Remziye Yaşar’ın yerine ise görevlendirilen Kaymakam Osman Doğramacı'nın kayyum oalarak atanmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler