İçişleri Bakanı Soylu'dan İBB Başkanı İmamoğlu açıklaması; Gerekirse özür dilerim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 'Ahmak' diyerek eleştirilere maruz kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi. Kamuoyunda tartışma yaratan polemikle ilgili Soylu, "Gerekirse İmamoğlu'ndan özür dilerim. Kusurum varsa bedelini ödemeye hazırım." diye konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu'dan İBB Başkanı İmamoğlu açıklaması; Gerekirse özür dilerim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce yaptığı bir konuşmasında isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında "Ahmak" kelimesini kullanmıştı. Bu konuşmanı üzerine Soylu'ya yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı" diye" demişti.

Kamuoyunda oldukça fazlatartışma yaratan ve eleştirilere maruz kalan İçişleri Bakanı Soylu'dan son dakika açıklaması geldi. Katıldığı canlı yayında kendisine sorulan "Ahmak" polemiğiyle ilgili konuşan Bakan Soylu, konuşmasında; "Terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletimden ve İmamoğlu'ndan özür dilerim. Kusurum varsa bedelini ödemeye hazırım." ifadelerini kullandı.

Bu millet bizi okuttu, askere gittik ve milletimize söz verdik diyerek konuşmasına devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sözlerine şöyle devam etti:

"Orada Türkiye'yi şikayet edenler sebebiyle kusurluysam kabul ediyorum. Bedeli neyse ödemeye hazırım. Ama benim sorumluluğum var. Hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın sorumluluğu var. Bu insanlar neden Resulayn'da? Misket oynamaya mı gittik biz oraya? Bana bunun cevabını verir misiniz? Terör örgütünün ortakları kim, kimler? Söylediğimiz her sözün arkasındayız. Bu ülkede Deniz Baykal, CHP Genel Başkanları bu ülkeyi satmadı. Kim şikayet eder bu ülkeyi? Bu ülkeyi şikayet edenler PKK'lılar ve HDP'liler. Sabah akşam ülkemizi şikayet ederler."

Mesele terörist meselesi değil diyen Bakan Soylu, "Bu bir zihniyet ve anlayış meselesi. Çocukluğumuzdan itibaren bu ülkenin birliği için söz verdik. TBMM'de yemin ettik, bakanlık yemini ettik söz verdik; bu milleti, vatanı satmayacağız diye. Kusurluysam, kusurumu kabul ediyorum, çekincem yok. Ama benim sorumluluğum var, hükümetimizin sorumluluğu var. Bu insanlar niye Rasulayn'da, Tel Abyad'da var. Misket oynamaya mı gitti? Terör koridoru oluşturulmaya çalışıyor. Konuşmayacağız, etmeyeceğiz; o zaman bırakalım gidelim, 3-5 PKK'lı köpeğe ülkeyi teslim edelim." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 15:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler