İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adres Değişikliği Konusunda Konuştu

Süleyman Soylu 31 Mart seçimleriyle ilgili Doğu ve Güneydoğu bölgesinde on binlerce adres değişikliğinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.Soylu'nun açıklamalarıyla ilgili detaylı bilgi aşağıda yer alan yazımızda bulunuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adres Değişikliği Konusunda Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adres Değişikliği Konusunda Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adres değişikliği konusunda bir takım açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu yaptığı konuşmada, Güneydoğu’da ve Doğu’ da toplamda 26 ilde yapılan 37.710 adres değişikliği işleminin gerçeği yansıtmadığını ve haksız olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugünlerde halen eski yöntemlerin geri gelmesini isteyen ve buna sebep olarak da milletin demokrasi kültürüne neredeyse küfür mahiyetinde ithamlarda bulunan eski kafalı insanların bulunduğunu ve bu kafaların Türkiye’yi geriye götürme çabasını anlamanın imkanı olmadığını, bunun tam olarak gericilik olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı sözlerine, geçmiş seçimlerle ilgili yapılan değerlendirmelerin ışığında ,yerel seçimlerin diğer seçimlere nazaran daha çok güvenlik sorunlarının yaşandığı seçimler olduğunu ve özellikle muhtarlık seçimlerinde dahi sert bir rekabetin yaşandığını belirterek devam etti. Şimdiye kadarki yapılan seçimlerde ortalama 40 olayın 23 tanesinin muhtarlık seçimleri esnasında adaylar arasında yaşandığını söyleyen Soylu, bu konu ile ilgili gerekli önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Bilişim Suçları ile Mücadele Ekibi Oluşturulacak

Süleyman Soylu, 31 Mart seçimlerinde Bilişim Suçları ile Mücadele Ekibini oluşturarak sosyal medyada provoke edici paylaşımlar yapılmasını ve toplumun yanlış olan bir düşünceye inandırılarak kandırılmasını engelleyebilmek için bunu organize edenlerin önüne geçeceklerini söyledi.

‘‘Gerekli Önlemlerin Tümü Alınıyor.’’

Her çeşitte yapılabilecek terör eylemine karşı gerekli önlemlerin tümünün alındığını söyleyen İçişleri Bakanı sözlerine, 31 Mart seçimlerinin PKK’nın her bölümünde eylem ve faaliyette bulunmayı isteyeceği bir seçim olduğunu söyleyerek devam etti. Onların belediyeler aracılığıyla büyük kayıplara uğratıldığına değinen Soylu, hem prestij hem de lojistik anlamda çok şey yitirdiklerini ve bundan dolayı bu kayıplarının yerini doldurmak için bir takım eylemlerde bulunabileceklerini ifade etti. Bunun sonucu olarak da gerekli olan tüm önlemlerin alınması için çabaladıklarını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde toplamda 37.710 adresi değişikliği işleminin gerçeği yansıtmadığını ve haksız olduğunun altını çizdi.

Süleyman Soylu ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş hakkında da soruşturma başlatıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 22:41

YORUM EKLE