İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kartal Hürriyet Mahallesi’nde Kritik Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kritik Açıklamalarda Bulundu. Soylu, patlayıcı taşıyandan belediye meclis üyesi olamayacağını, bu durum ses çıkaracak kimlerin olduğunu ve bu kişinin kendi ağzı ile “reddetmiyorlar ki” dediğini söyledi. Oldukça sert bir çıkış yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kritik açıklamaları aşağıdaki yazımızda yer almaktadır…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kartal Hürriyet Mahallesi’nde Kritik Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kritik Açıklamalarda Bulundu

Süleyman Soylu Kartal Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Bu buluşma kapsamında alınan risklerin hepsinin gelecekteki evlatlarımız için daha güzel, daha kuvvetli ve ayakları yere basan bir ülkede yaşamaları için aldıklarını ifade etti.

Irak’ın kuzey bölümünde 1.5 sene evvel Amerika’nın bir devlet kurdurmak istemesi hakkında konuşan Bakan sözlerine şu şekilde devam etti.

"Arkasında Avrupa durmadı mı? Kim engelledi? Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan, 'Orada devlet kurdurmayız.' dedi. Avrupa tahrik etti, Amerika fiştekledi. Dertleri şuydu, Afrin'de bir terör merkezi oluşturacaklardı. Silah gönderdiler, hemen Türkiye'nin yanı başında. Ne oldu? Amerika dedi ki 'Afrin'e girerseniz karışmam, başınız belaya girer.' Çatır çatır girdik mi? Girdik mi? Ne oldu? Tehdidi söktü mü?”

Türkiye’nin eski zamanlardaki halinin artık olmadığını, boynunu kimseye bükmeyeceğini, ve kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olduğunu söyleyen Süleyman Soylu, Türkiye’nin Avrupa ve Amerika’dan korkacak bir ülke olmadığına dikkat çekti.

Süleyman Soylu, Türkiye’nin tüm Dünya’ya bu coğrafya içerisinde Türkiye olmasına rağmen bir oyun kurulmasına izin vermeyeceği mesajını verdiğini söyledi.

“Bizim Kahramanlarımız Aslanlar Kocalıyor, Onlar Sıçan Gibi Kaçıyor”

Süleyman Soylu, Türkiye’ye devamlı olarak kumpaslar kurulduğunu, arkasından işlerin çevrilmeye çalışıldığını ifade ederken şimdi de yeni bir kumpasın organize edildiğiniz söyledi. 325 adet belediye meclisi üyesini PKK ve HDP ile iltisaklı CHP’nin, İYİ Parti’nin ve Saadet Partisi listelerinden belediyelere yerleştirdiklerini belirtti. Belediye Meclisi Üyeleri’nin maaş almadıklarını, yalnızca toplantıdan toplantıya huzur hakkı aldıklarını kaydeden Bakan, 40 senedir milletin huzurunu kaçıran insanlara huzur hakkı verilmesinin doğru olmadığını anlattı. Belediye meclislerinde yer alan 325 kişinin arasında, terör saldırıları düzenleyen, karakola Molotof atan, polise taş atan, parasını PKK’ya gönderen ve PKK propagandası yapanların olduğunu ifade etti.

Süleyman Soylu, gelecek olan 4,5 sene seçim olmayacağını ve herkesin işinde gücünde olacağını belirterek, çevredeki coğrafyada huzuru sağlayacaklarını, terör örgütünün kökünü kazıyacaklarını ve bu beladan Türkiye’yi kurtaracaklarını dile getirdi. Fakat onların büyükşehirlere adam sokmak isteyip, önlerinde bulunan 4,5 senede planlarını yapmak istediklerini söyledi.

Süleyman Soylu açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Patlayıcı taşıyandan belediye meclis üyesi adayı olur mu? Kim sesini çıkaracak? Adam söylüyor zaten, reddetmiyorlar ki. Dün akşam Selahattin Demirtaş da mektup yazmış. O da oyuna karıştı. Bir önceki akşam Fetullah Gülen'in bir havlayan iti var, iti. O da Ekrem Dumanlı diye bir it. O da 'Bu iktidarı da bu ittifakı da mağlup edeceğiz, göreceksiniz.' diyor. Bugün Doğu ve Güneydoğu'da huzur var, o huzursuzluk oraya yeniden mi gelecek?”

Soylu, kendisinin yangın söndürücü olmadığını, tek derdinin milletine, ülkesine bir zeval gelmemesi olduğunu ve bunun için gerekli adımları atmakla mükellef olduğunu ifade ederek, 31 Mart seçimlerinde zayıflanması durumunda, 1 Nisan’da 6 yaşındaki çocukların ellerinde taşlarla belediyelere saldıracağını belirtti. Bunlara bu fırsatın verilmesinin PKK’ya yeni bir gidiş yolu oluşturulması anlamına geleceğini kaydetti. Dağlarda 15.000 tane teröristin varken, bu sayının şu an 700’e indiğini söyleyen Süleyman Soylu, bizim kahramanlarımız aslanlar gibi onları kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar, cümlesini kurarak açıklamalarını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 23:09

YORUM EKLE