İnce'den HDP ziyareti sonrası açıklama: Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz

CHP'li Muharrem İnce, Mardin'e giderek HDP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İnce, görevinden alınan Ahmet Türk'e destek verdiğini açıklayarak ''sandıktan çıkanı kabul edeceğiz.'' diye konuştu.

İnce'den HDP ziyareti sonrası açıklama: Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz

CHP’li Muharrem İnce, Mardin’e giderek HDP İl Başkanlığı’nda Ahmet Türk ile bir araya geldi. Görüşme tamamlandıktan sonra açıklamalarda bulunan İnce, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda CHP’nin hata yaptığını belirtti.

Mahalle ne der diyerek siyaset yapılmaz

Görevinden el çektirilen Ahmet Türk’e destek vereceğini aktaran İnce, ‘’El alem ne der diyerek siyaset yapılmaz. Yaptığımız iş doğru mu, değil mi? Biz buna bakacağız.’’ diye belirtti. Geçmiş yıllarda HDP’nin de CHP’nin de hatalarının olduğunu konuşan İnce, dokunulmazlıklar konusunda CHP’nin hata yaptığını kaydetti. Kendisinin oy vermediğini ve tavır koyduğunu ekleyen İnce, 2010 yılı referandumunda HDP’nin boykot ederek hata yaptığını konuştu.

Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz

Sandığın demokrasinin namusu olduğunu konuşan İnce, ‘’Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz hepimiz, kim çıkarsa. Erdoğan çıktı, kendisini aradım kutladım. Ben çıktığımda da beni tebrik etmeli. Sayın Ahmet Türk çıkmışsa hazmedeceksin.’’ diye ekledi.

2014 yılında kayyum olayıyla karşı karşıya kaldı

İnce’nin ziyareti sebebiyle teşekkür eden Türk, demokrasi ve özgürlük mücadelesi verileceğini kaydetti. 2014 yılında da kayyum olayıyla karşı karşıya kalındığını belirten Türk, ‘’Bugün de aynı fotoğrafla karşı karşıyayız.’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 22:15

YORUM EKLE