İsmet Yılmaz Gençlik Kollarındaki Çalıştayda Konuştu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kaldırılan sınav sistemi ardından Gençlik Kolları Başkanlığındaki çalıştayda çok önemli bir konuşmaya imza attı.

İsmet Yılmaz Gençlik Kollarındaki Çalıştayda Konuştu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sınavların öğrencilerin kendi benliğini unutturmakta olduğunu belirtti. Artık öğrencilerin girişimciliklerle ön plana çıkabilmesi için teşviklerin sağlanacağı belirtildi.

İsmet Yılmaz, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığında parti genel merkezinde ‘’Gençlerin Gözünden Eğitimde Kademeler Arası Geçiş Çalıştayı’’ açılış konuşmasında konuştu. Devletin en fazla payı eğitim için ayırdığını belirten Yılmaz, bunun özellikle de Ak Parti döneminde meydana geldiğini vurguladı. Ülke eğitim kalitesinin yükselebilmesi için nitelikli bilim adamlarına ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Bir ülkenin nitelikli bilgiye sahip olmaması halinde tam bağımsız olamayacağının altı çizildi. Bilgiden ürün elde edilmesi gerektiği ve kaliteli eğitim için bu aşamanın yerine getirilmesinin zorunluluk olduğu aktarıldı.

Ak Parti iktidarı öncesinde derslikte öğrenim gören ortalama öğrenci sayısının 36 olduğu ancak artık bunun 24’e düştüğü hatırlatıldı. Daha önceleri bir öğretmenin 70 kişilik bir sınıfta ders anlatmak zorunda kaldığının altı çizildi. Bu durumun hem öğretmen hem de öğrenci açısından büyük bir zorluk olduğu aktarıldı. Yılmaz, günümüzde 1 milyonun üzerinde öğretmenin aktif olarak görev yaptığını belirtti.

EĞİTİMİ İYİLEŞTİRMEK ADINA TEKNOLOJİK İLERLEMELER KAYDEDİLMEKTEDİR

İsmet Yılmaz, öğrencilerin daha nitelikli yetiştirilebilmesi için teknolojiyle buluşturulduğu noktasına değindi. Bunun yanında FATİH projesinin sürdürülmekte olduğu ve hem eğitimcilere hem de gençlere tablet bilgisayar dağıtımının devam edeceği ifade edildi.

EĞİTİMDE YAPILACAK DAHA ÇOK ŞEY VAR

Yılmaz, eğitim için çalışmaların devam ettiğini ve yapılması gereken çok şeyin olduğunu hatırlattı. Çok daha iyisinin yapıldığını ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının önemine vurgu yapıldı. Bakan, artık Türkiye’nin pek çok şehrinden öğrencilerin istediği liselerde eğitim görebilme hakkına sahip olduğunu söyledi. Bunun yanında öğrencilerin sınav stresinin azaltılabilmesi adına sosyal etkinliklerin artırılacağı da Bakan Yılmaz’ın aktardığı noktalar arasında yer aldı

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:49

YORUM EKLE