İttifak İçin İlk Kez Görüşecekler

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yerel seçimlerde ittifakla ilgili ilk kez görüşecek.

İttifak İçin İlk Kez Görüşecekler

Ak Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP’li mevkidaşı Sadir Durmaz ile bir araya gelecek. İki heyet arasında gerçekleşecek bu kritik görüşme bugün akşam saatlerinde gerçekleşecek. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde atacağı adımların Özhaseki ve Durmaz ile yapılacak görüşmede görüşüleceği iddia ediliyor. Yerel seçim için atılacak adımlarda son noktayı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli koyacak.

MHP İstanbul Büyükşehir’e Aday Olmayacak

Yerel seçimlerde ittifakla ilgili konuşan MHP Lideri Bahçeli, MHP’nin İstanbul Büyükşehir’de aday çıkarmasını kendini kandırmak olarak nitelendirdi. MHP’nin varlığını böyle devam ettiremeyeceğini söyleyen Bahçeli, Türk siyasi partilerinin netlik kazanan adımları atması gerektiğini vurguladı.

MHP Genel Başkanı, İstanbul’un diğer ilçelerinde adayların çıkarılacağını aktardı ve Türkiye’yi düşünerek siyaset yapmaya çalıştıklarını savundu. Bahçeli yerel seçimlerle ilgili CHP’ye de eleştirilerde bulunmuştu. Bahçeli, CHP’de sağduyu olmadığını söyledi ve üç büyükşehirde CHP veya HDP’nin galibiyeti söz konusu olursa, ana muhalefetin ikinci işinin Erdoğan’ı istifaya çağırmak olduğunu aktardı. Bahçeli, böyle bir kaosu da pek çok kişinin beklediği açıklamasıyla yerel seçimlerle ilgili partisinin tavrını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 14:23

YORUM EKLE