İYİ Parti, İyileşme Toplantısına Başlıyor

24 Haziran seçimlerinde barajı geçerek meclise girmeyi başaran İYİ Parti, seçim süreci sonrasında yapısal bütünlüğünü tamamlamak için Afyon Karahisar'da toplanıyor.

İYİ Parti, İyileşme Toplantısına Başlıyor

24 Haziran seçim dönemi öncesinde kurulan ve hızlı bir çalışma programıyla seçimlere odaklanarak başarı elde eden İYİ Parti, seçim sürecinin verdiği hengameyle kendisini toparlamaya fırsat bulamamıştı. Seçim sürecinde Millet İttifakı'na dahil olarak Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi ile birlikte koalisyona katılan İYİ Parti seçim sonrasında ittifaktan ayrıldığını açıklamıştı. Ardından gelen açıklamalar ise İYİ Parti'nin bu süreçte CHP tabanına itilmeye çalışıldığı oldu. Ancak partinin kilit isimleri yaptıkları açıklamalarda böyle bir durumun söz konusu olmadığını, İYİ Parti'nin kısa süre içerisinde toplanarak kendi iç kimliğini ve kendi koordinasyonunu belirleyeceğini söylemişlerdi. O gün geldi çattı...

İYİ PARTİ İYİLEŞME TOPLANTISI YAPACAK

Seçimler sonrasında meclise girmeyi başaran İYİ Parti, şimdi parti yapısının şekillendirilmesi ve sınırlarının çizilmesi için kampa giriyor. 20-21-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında toplamda 320 kişinin katılımıyla Afyon Karahisar'da gerçekleştirilecek olan toplantı yoğun bir şekilde geçecek.

Bu toplantılar esnasında çalışma grupları ve sunumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca partinin Genel İdare Kurulu üyeleri ile belediye başkanları, genel başkan danışmanları ve il başkanları da toplantılara katılacaklar. "Demokratik İşleyiş" talimatı ile başlatılacak olan kampta, tüm katılımcıların tespitleri ve önerileri ele alınacak. Meral Akşener'in başkanlığını üstleneceği toplandı sonrasında partinin kimliği ve toplusam tutumu belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 13:21

YORUM EKLE